گزارش اپل : سایدلود اپلیکیشن‌ها باعث از بین رفتن حریم خصوصی و امنیت می‌شود

اپل گزارشی را برای تجزیه و تحلیل مشکلات احتمالی سایدلود اپلیکیشن‌ها با نام «ساخت اکو سیستم مورد اعتماد برای میلیون‌ها اپلیکیشن» منتشر کرده است. در این گزارش اپل ادعا کرده که سایدلود اپلیکیشن‌ها حریم خصوصی و امنیتی آیفون را «فلج» می‌کند و به آمارهای منفی سیستم عامل اندروید در این زمینه پرداخته است.

سایدلود به بیان دیگر، به کاربران اجازه می‌دهد که اپلیکیشن‌های مورد نظرشان را از جایی غیر از اپ استور دانلود و نصب کنند. اپل در یک مقاله‌ی ۳۱ صفحه‌ای به این موضوع پرداخته است.

اپل در این مقاله گفته:

پشتیبانی از سایدلود اپلیکیشن‌ها از طریق دانلود مستقیم از اپ استورهای شخص ثالث باعث تضعیف حریم خصوصی و امنیت آیفون می‌شود و کاربران را در معرض خطرات جدی امنیتی قرار می‌دهد.

مارگرته وستاگر، نایب رئیس کمیسیون اروپا اخیرا به اپل هشدار داده که از ابراز نگرانی برای حریم خصوصی و امنیت، برای بهانه گیری برای رفتارهای ضد رقابتی استفاده نکند. سال گذشته خانم وستاگر فانون بازارهای دیجیتال (DMA) را پیشنهاد کرد که اپل را محبور به عقب نشینی از موضع خود می‌کند و باید به کاربران اجازه نصب اپلیکیشن‌ها از اینترنت یا فروشگاه‌های شخص ثالث را بدهد.

همچنین بخوانید:

اپل ادعا می‌کند که پشتیبانی از سایدلود اپلیکیشن‌ها در iOS، رایانه‌های جیبی آن‌ها را به روزهای کامپیوترهای پر از ویروس باز می‌گرداند. البته اپل احتمالا یک چیز را فراموش کرده، macOS در حال حاضر از سایدلود پشتیبانی می‌کند ولی آن را به عنوان جایگزین برای کامپیوترهای پر از ویروس می‎فروشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.