هر آنچه از حالت تیره یا حالت تاریک iOS 13 و iPadOS 13 باید بدانید

iOS 13 و iPadOS 13 میزبان یک ویژگی جدید هستند که البته بسیار قابل پیش بینی بود، حالت تیره یا حالت تاریک؛ که روی سیستم عامل یک تم تیره اعمال می‌کند. این باعث می‌شود چشم به خصوص هنگام شب کمتر اذیت شود و عمر باتری در گوشی‌هایی که صفحه نمایش اولد دارند یعنی آیفون X، آیفون XS و آیفون XS مکس، بهبود یابد. حالا می‌خواهیم تمامی جزئیات این ویژگی را با هم بررسی کنیم.

گزینه حالت تیره iOS 13 و iPadOS 13 از کنترل سنتر در دسترس است و به راحتی می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. البته می‌توان آن را در حالت خودکار نیز فعال کرد و به طور مثال تعریف کرد ۲ ساعت بعد از غروب خورشید فعال شود و دیگر هر بار نیاز به فعال یا غیر فعال کردن آن ندارید.

اما بهترین قسمت حالت تاریک این است که اپل آن را در سیستم عامل نهادینه کرده، جدای از سیستم عامل و برنامه‌های  پیشفرض، توسعه دهندگان نیز می‌توانند این قابلیت را در اپلیکیشن‌هایشان اضافه کنند.

حالت تاریک

تقریبا تمامی اپلیکیشن‌های پیش فرض به طور کامل از حالت تیره پشتیبانی می‌کنند به غیر از مهمترین آن‌ها! حالت تیره روی سافاری اعمال می‌شود اما بر روی سایت‌ها نه، شاید به نظر برسد که با وب سایت‌های بسیار متنوعی که وجود دارد این کار یک چالش بزرگ باشد اما در حال حاضر در مرورگرهای اندرویدی همانند مرورگر سامسونگ، این ویژگی وجود دارد. البته احتمال دارد اپل تا زمان عرضه نسخه نهایی iOS 13 این حالت را نیز در نظر بگیرد. پس زمینه‌های پیش فرض، Mail، Apple Maps، Messages، Calendar، Apple Music، Notes، Reminders، Photos، Settings، Health و کیبورد به طور کامل با حالت تیره آداپته شده‌اند.

حالت تیره یا حالت تاریک چه زمانی در دسترس ما قرار می‌گیرد؟

همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد، این ویژگی جزئی از iOS 13 و iPadOS 13 است. iOS 13 و iPadOS 13 در حال حاضر در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته اما اولین نسخه آزمایشی آن‌ها است که مشکلات و باگ‌های بسیاری دارد. نسخه‌ی آزمایشی عمومی نیز قطعا تا یک ماه آینده عرضه می‌شود اما نسخه نهایی iOS 13 و iPadOS 13 در شهریور ماه عرضه می‌گردد. iOS 13 برای آیفون SE، آیفون ۶s و بالاتر عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.