یک شرکت مرموز، سایت آزمایش خودرو برای ماشین اپل خریداری کرده است

به تازگی یک سایت آزمایش خودرو بسیار بزرگ در آریزونا خریدار شده است و نشانه‌های قوی برای اینکه اپل پشت این خرید باشد، وجود دارد.

مساحت این مکان خریداری شده ۵۴۵۸ هکتار می‌باشد. که در خارج فینیکس، آریزونا قرار گرفته است. این زمین سال‌ها تحت اجاره یک شرکت مرموز به نام Route 14 Investment Partners LLC بوده است. کمپانی Route 14 تا کنون هویت خود را به خوبی مخفی نگه داشته و تمام امور خارجی آن توسط دفتر حقوقی Greenberg Traurig انجام می‌شود.

از خرید این سایت آزمایش خودرو، چند ماه می‌گذرد. کمپانی Route 14 در سال ۲۰۱۵ ثبت شد، درست در زمانی که اولین شایعات مربوط به فعالیت اپل در حوزه خودرو منتشر شدند. این شرکت سال‌ها سایت آزمایش خودرو را در اختیار داشته اما ظاهرا کسی نمی‌داند دقیقا در این ۵-۶ سال، چه اتفاقی در آن جا افتاده است.

همچنین بخوانید:

این سایت آزمایش خودرو به قیمت ۱۲۵ میلیون دلار و نقد خریداری شده است! با وجود اینکه در سند فروش و یا اسناد رسمی دیگر هیچ ارتباطی بین اپل و Route 14 تا کنون یافت نشده، اما شرایط موجود نامی غیر از اپل را پشت این شرکت مرموز  برای ما تداعی نمی‌کند؛  از طرفی اخبار و شایعات در مورد خودرو اپل اخیرا زیاد شده، مبلغ بالایی برای این سایت آزمایش خودرو پرداخت شده که در توان هر شرکتی نیست، بعد از گذشت ۶ سال از شروع به کار شرکت Route 14 کسی از مالک اصلی آن خبر ندارد و هیچ جزئیاتی از این سایت آزمایش خودرو بیرون نیامده است.

اخیرا مشخص شده که اپل با تامین کنندگان آسیایی از جمله LG Electronics ژاپن و SK Group کره جنوبی در ارتباط است. قبل از آن نیز گزارشاتی از مذاکره اپل با سایر کمپانی‌های فعال در حوزه خودرو منتشر شده بود.

اپل همچنین اخیرا دو مهندس ارشد مرسدس را به استخدام خود درآورده که جز «گروه پروژه‌های ویژه» این شرکت شده‌اند و همه این‌ها نماینگر پیشرفت اپل برای ورود به صنعت خودرو می‌باشد.

با وجود مشکلات احتمالی مانند کمبود تراشه  و سایر قطعات خودرو، اپل قصد دارد اولین خودرو خود را در سال ۲۰۲۴ روانه بازار نماید.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.