ادامه مذاکره اپل با تامین کنندگان جهت تولید ماشین در سال ۲۰۲۴

اپل به خاطر تولید آیفون، آیپد، مک و اپل واچ بیشتر شناخته شده است. اما شایعات متعدد حاکی از آن می‌باشد که این کمپانی در حال ورود به عرصه خودروسازی است. گزارش جدیدی زمان عرضه اپل کار یا همان ماشین اپل را مشخص کرده است.

دیجی تایمز به استناد منابع خود گفته که اپل در حال حاضر با چندین تامین کننده قطعات خودرو در آسیا از جمله LG Electronics ژاپن و SK Group کره جنوبی، در حال مذاکره است.

گفته می‌شود بحث‌های جاری برای چگونگی تولید ماشین اپل با وجود کمبود جهانی تراشه است. کمبود تراشه باعث شده بسیاری از تولید کنندگان خودرو با مشکل مواجه شوند و تویوتا به همین خاطر تولیدات خود را ۴۰ درصد کمتر کرده است.

جدای از پردازنده‌های مورد نیاز، باور بر این است که در مورد بعضی قطعات دیگر هم مشکلات وجود دارد. البته مشخص نیست که بحث سر چه قطعاتی می‌باشد و آیا حاکی از تقاضای شدید احتمالی برای ماشین اپل در ابتدای عرضه است.

طبق این گزارش، اپل تولید انبوه ماشین خود را برای سال ۲۰۲۴ هدف گذاری کرده است. این زمان اعلامی با گزارش سال قبل رویترز همخوانی دارد که گفته بود اپل کار با باتری جدید در سال ۲۰۲۴ تولید می‌گردد.

بلومبرگ نیز چندی پیش در گزارش خود فاصله تقریبی با عرضه ماشین اپل را حداقل نیم دهه اعلام کرد. اینکه اپل کار با نام رمزی پروژه تایتان را چه شرکتی تولید کند، هنوز مشخص نیست. فاکسکان شریک فعلی اپل و کمپانی‌های مطرحی مثل هیوندای/کیا و نیسان مطرح هستند. در گزارش دیجی تایمز گفته شده که اپل در حال حاضر از کارخانه‌های تویوتا در ژاپن بازدید می‌کند، هر چند که هنوز توافقی نشده است.

از طريق DigiTimes
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.