ماشین اپل یا همان اپل کار با فناوری جدید باتری در سال ۲۰۲۴ تولید می‌شود

طبق گزارش منتشر شده از سوی رویترز، اپل در سال ۲۰۲۴ ماشین خودران ساخت خود یا همان اپل کار را تولید خواهد کرد.

کار اپل روی ماشین خودران دیگر یک پروژه مخفیانه نیست. این پروژه وقتی علنی‌تر شد که اپل رئیس سابق بخش مهندسی تسلا، داگ فیلد را استخدام کرد. با وجود اینکه اپل ۱۹۰ را از این پروژه در سال ۲۰۱۹ اخراج کرد، منابع نزدیک به رویترز معتقدند که ساکنین کوپرتینو به اندازه کافی در پروژه پیشرفت کرده‌اند و هدف تولید سال ۲۰۲۴ است.

صرف نظر از ارتباط‌های اپل در صنعت تامین کنندگان، تولید یک ماشین چالش‌های زیادی را برای این شرکت به وجود می‌آورد. اپل برای اینکه یک خودرو را کاملا خود تولید کند یا اینکه با یک شرکت تولیدی دیگر همکار کند مردد است. اپل همچنین می‌تواند با یک برند دیگر کار کند و سیستم رانندگی خود را در ماشین ادغام کند.

گزارش شده که اپل در فناوری باتری به پیشرفت‌هایی دست یافته و می‌تواند هزینه تولید باتری را کاهش دهد و عملکرد آن را از سوی دیگر بهبود بخشد. اپل قصد دارد از یک طراحی منحصر به فرد «تک سلولی» استفاده کند که باعث کاهش فضای داخلی باتری می‌شود. در گزارش ذکر شده که این «سطح بعدی» فناوری باتری است.

طراحی تک سلولی به این معنا است که اپل می‌تواند مواد بیشتری در بسته باتری قرار دهد و این یعنی انرژی بیشتری ذخیره می‌گردد. در این گزارش همچنین گفته شده که اپل در حال آزمایش استفاده از مواد شیمیایی جدید مانند LFP یا همان فسفات آهن لیتیوم است. احتمالا این ماده شیمیایی گرمای کمتری نسبت به لیتیوم یون تولید می‌کند.

پیش از این گزارش شده بود که اپل قصد توسعه یک سیستم با سنسور LiDAR را دارد که اتومیبل یک نمای سه بعدی از جاده را به دست بیاورد. در این گزارش جدید گفته شده که خودرو اپل از این سنسورها بهره خواهد برد.

رویترز همچنین گفته که تاخیرهای ناشی از همه گیری کرونا ممکن است تولید را به سال ۲۰۲۵ موکول کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.