سبقت شیائومی از اپل در فروش گجت های پوشیدنی

کمپانی چینی شیائومی ، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، از کمپانی اپل در فروش گجت پوشیدنی پیشی گرفته است که تا حدود زیادی به لطف Mi Smart Band 6 جدید است.

طبق گزارش جدید منتشر شده از بازار جهانی، شیائومی با ۸ میلیون فروش، از اپل با ۷.۹ میلیون فروش پیشی گرفته است که همچنین در این روند از هواوی و فیبیت نیز گذر کرده است. در بین برندهای مشهور، سامسونگ کمترین فروش را تجربه نموده است.

البته زمان بندی گزارش Canalys جالب است. شیائومی در این سه ماهه یک مچ بند هوشمند را روانه بازار کرده است، در حالی که طرفداران اپل منتظر معرفی اپل واچ سری ۷ هستند.

همچنین بخوانید:

قطعا عرضه اپل واچ سری ۷ می‌تواند به فروش ساعت هوشمند اپل کمک قابل توجهی کند. در گزارش نیز ذکر شده که فروش شیائومی با عرضه Mi Smart Band 6 بهبود یافته است، با وجود اینکه هند که یکی از بازارهای خوب شیائومی می‌باشد، در لیست عرضه اولیه Mi Smart Band 6 نبود.

سینتیا چت، تحلیلگر Canalys، در این باره گفت: Mi Smart Band 6 دستگاه جذاب‌تری نسبت به نسل‌های قبلی خود بود و تعجیل شیائومی برای عرضه این محصول، عاقلانه بوده است.

البته اپل همچنان در بازار فروش ساعت‌های هوشمند با ۳۱.۳ درصد پیشتاز است و سایر برندها با آن بسیار فاصله دارند. موفقیت شیائومی در بازار گجت های پوشیدنی ، به خاطر عرضه مچ بند هوشمند می‌باشد که نسبت به اپل واچ بسیار ساده‌تر و ارزان‌تر است.

در بازار ساعت‌های هوشمند، رده دوم متعلق به هواوی است که ۹ درصد سهم دارد و سهم شیائومی تنها ۵.۷ درصد می‌باشد.

جیسون لاو، مدیر تحقیقات Canalys، خاطر نشان کرد که کمپانی‌ها به دنبال جهش‌های نسلی در ساعت‌های هوشمند هستند و برای دوام آوردن، تجربه و رابط کاربری را بهبود می‌بخشند. ردیابی سلامتی قابل توجه‌ترین ویژگی ساعت‌های هوشمند است. توانایی ارائه ویژگی‌های پیشرفته ردیابی سلامتی و ارائه داده‌ها و بینش‌های مفید به کاربران، برندگان و بازندگان را از هم متمایز می‌کند.

انتظار نمی‌رود که نسل بعدی اپل واچ دارای سنسورهای جدیدی برای سلامتی باشد، هر چند طبق گزارشات مانیتور فشار خون و قند خون در نسل‌های بعدی اضافه خوهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.