آیفون ۱۲ پرو با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی غیرفعال و اسپیکر بهبود یافته معرفی می‌شود

کانال یوتیوب EverythingApplePro و افشا کننده اطلاعات حوزه تکنولوژی Max Weinbach، جزئیاتی را در مورد آیفون ۱۲ منتشر کرده‌اند. این دو پیش از این ادعا کرده بودند که احتمال استفاده از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion به خاطر مشکلات مهندسی پیش، آمده کم است.

این دو در ادعای تازه خود گفته‌اند که آیفون ۱۲ پرو با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی اولد روانه بازار می‌گردد اما این نرخ تازه سازی به طور نرم افزاری محدود می‌گردد و بعید است اپل بعدا تغییر به تصمیم آن بگیرد. همچنین این دو منبع ادعا کرده‌اند که آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو با حاشیه‌های کمتر صفحه نمایش عرضه می‌شوند که این تغییر در نسخه پرو پررنگ‌تر است. در صورت صحت ادعا درباره صفحه نمایش، اولین باری نیست که اپل یک ویژگی سخت افزاری را به طور نرم افزاری غیرفعال می‌کند. سری آیفون ۱۱ هم دارای ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس بود که هرگز اپل از آن حرفی نزد و فعال هم نشد.

اسپیکر آیفون ۱۲ پرو از نظر طراحی با نسل قبلی تفاوت دارد و عملکرد آن هم با ۵۰ درصد صدای خروجی بیشتر، باس عمیق‌تر و وضوح بیشتری همراه است.

ما گزارشات مختلفی از حذف آداپتور شارژر درون جعبه آیفون سری ۱۲ داشتیم که EverythingApplePro و Max Weinbach هم آن را تایید می‌کنند و می‌گویند این کار باعث حمل و نقل آسان‌تر جعبه‌ها برای اپل می‌شود. از سوی دیگر به کاهش کربن تولیدی از سوی اپل، که یکی از مهمترین اهداف این شرکت است، کمک خواهد کرد. از سایر مزایای این کار کاهش هزینه تولید می‌باشد که روی قیمت گذاری نهایی محصول تاثیر گذار است.

در نهایت مکس وینباخ ادعا می‌کند که سری آیفون ۱۱ در تاریخ ۹ مهر ۱۳۹۹ به پایان راه خود می‌رسد و اپل فروش رسمی آن را متوقف می‌کند و از طریق فروشندگان شخص ثالث به دست کاربران خواهد رسید.

نبود پنل‌های اولد ۱۲۰ هرتزی در سری آیفون ۱۲ پرو قطعا باعث ناامیدی برخی از کاربران خواهد شد. به خصوص با وجود تلفن‌های اندرویدی میان رده که با صفحه نمایش ۹۰ هرتزی به دست کاربران رسیده، ناامید کننده است که اپل از پنل اولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی استفاده نکند.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.