آیفون ۱۲ پرو با صفحه نمایش ProMotion 120 هرتزی

ما چندین گزارش مختلف مبنی بر کار اپل روی پنل‌های اولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی برای سری آیفون ۱۲ پرو داشته‌ایم. با این حال در تمامی گزارشات گفته میشد که برنامه اپل نهایی نشده است. طبق اطلاعات جدید درز شده، ادعا شده که تصمیم اپل برای استفاده از صفحه نمایش اولد ProMotion روی آیفون ۱۲ پرو قطعی است.

منبع این اطلاعات @UniverseIce بوده که برای افشای اطلاعات مربوط به سامسونگ بسیار مشهور است. البته این اولین باری نیست که به صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی سری آیفون ۱۲ اشاره داشته است.

تقریبا تمامی پرچمداران از اواخر سال گذشته میلادی دارای صفحه نمایش با نرخ تازه سازی بالا بوده‌اند. این پیشرفت باعث می‌شود که تجربه کاربری روان‌تری داشته باشید و زمانی که مجددا با گوشی هوشمند با صفحه نمایش ۶۰ هرتزی کار کنید، این تغییر را فورا متوجه می‌شوید. با توجه به تمرکز اپل روی بهبود تجربه کاربر، حضور صفحه نمایش اولد ۱۲۰ هرتزی یک گزینه دور از ذهن نیست.

اپل به عنوان اولین کمپانی از صحفه نمایش ۱۲۰ هرتزی در آیپد پرو ۲۰۱۷ استفاده کرد. از آن زمان با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شده، اپل این تکنولوژی را به سایر دستگاه‌های خود نیاورد. حتی اگر اپل بخواهد این پنل را در سری ۱۲ استفاده کند، به خاطر قیمت بالاتری که دارد محدود به نسخه‌های پرو خواهد بود. مدل معمولی آیفون ۱۲ از یک صفحه نمایش اولد معمولی ۶۰ هرتزی بهره می‌برد که هزینه را نسبت به ۱۲۰ هرتزی کاهش می‌دهد.

طبق شایعات، مدل ۶.۷ اینچی و ۶.۱ اینچی آیفون ۱۲ پرو از صفحه نمایش اولد بهتر و دوربین سه گانه بهره می‌برند. آیفون ۱۲ با صفحه نمایش ۵.۴ و ۶.۱ هم با صفحه نمایش اولد معمولی و دوربین دوگانه و البته قیمت مناسب‌تر  همراه خواهند بود. انتظار می‌رود تمامی مدل‌های آیفون ۱۲ از صفحه نمایش اولد و فناوری ۵G پشتیبانی کنند. طبق شایعات سری آیفون ۱۲ مانند آیپد پرو از طراحی با لبه‌های مسطح بهره می‌برد و مدل پرو آن دارای اسکنر LiDAR است.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.