نوجوان ۱۷ ساله، مغز متفکر بزرگترین هک تاریخ توییتر بازداشت شد!

چند هفته پیش حساب‌های توییتر مشهور مانند اپل، ایلان ماسک، باراک اوباما، بیل گیتس و بسیاری دیگر هک شدند. هکر از دنبال کنندگان صفحه خواسته بود که بیت کوین به یک آدرس کیف پول واریز کنند که در آینده دوبرابر آن را بگیرند. اکنون مقامات محلی فلوریدا یک جوان ۱۷ ساله را دستگیر و بازداشت کرده‌اند. وی به ۳۰ فقره جرم متهم می‌باشد و گفته می‌شود مغز متفکر هک توییتر است.

بزرگی و شدت هک به حدی بود که توییتر نمی‌توانست ساعت‌ها جلوی آن را بگیرد. به عنوان آخرین گزینه توییتر اکانت‌های وریفای شده را در پلتفرم خود مسدود کرد که امکان ارسال توییت نداشته باشند. طبق اطلاعات روزنامه‌های محلی این نوجوات به هک و ۳۰ فقره جرم از جمله کلاهبرداری و استفاده جعلی از اطلاعات شخصی متهم شده است.

این هکر به ابزار داخلی توییتر دسترسی پیدا کرده بود که وی را قادر ساخت با اکانت‌های معتبر توییت ارسال کند. FBI، سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا و سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا با همکاری یکدیگر روی پرونده سرقت بیت کوین و هک توییتر کار می‌کردند. این فرد به عنوان یک مجرم بزرگسال محاکمه می‌شود و دادستان می‌گوید این یک فرد ۱۷ ساله معمولی نیست.

این فرد بیش از صد هزار دلار بیت کوین از مردم کلاهبرداری کرده و علاوه بر این گفته می‌شود در موارد جداگانه نیز کلاهبرداری داشته است. به گفته توییتر این هک با مهندسی اجتماعی رخ داده و با موفقیت به ۱۲۰ حساب حمله شده است. وی همچنین به پیام‌های ۳۶ کاربر دسترسی داشته و داده‌های ۷ کاربر دیگر را دانلود کرده است. گفته می‌شود وی در این حمله تنها نبود و مقامات به دنبال سایر افراد نیز می‌باشند.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.