ماسک ؛ یک دلیل برای اینکه آیفون به جای فیس آیدی به تاچ آیدی نیاز دارد

به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد زمانی که به بیرون از خانه می‌روند، از ماسک استفاده می‌کنند. مشکل اینجاست که شما اگر دارای آیفون X یا جدیدتر با فیس آیدی هستید، چهره شما با ماسک شناسایی نمی‌شود. مشکل بزرگتر اینجاست که فیس آیدی کلا با ماسک کار نمی‌کند.

اگر تلاش کنید که هنگام تنظیم چهره خود از ماسک استفاده کنید که برای باز کردن با ماسک مشکلی نداشته باشید، آیفون شما خطا می‌دهد و چنین امکانی وجود ندارد.

اپل نیز به این ماجرا واکنش نشان داده و گفته که فیس آیدی به گونه‌ای طراحی شده که با اسکن چشم، دهان و بینی کار می‌کند. فیس آیدی بیش از ۳۰ هزار نقطه را از چهره فرد اسکن می‌کند که یک طرح دقیق از آن داشته باشد. از آنجایی که ماسک جلوی دهان را می‌پوشاند، فیس آیدی نمی‌تواند طرح دقیقی از چهره فرد داشته باشد و این یعنی هیچ راهی برای استفاده از فیس آیدی با ماسک نیست. اپل توصیه کرده که در این شرایط از پسورد برای باز کردن آیفون خودتان استفاده نمایید.

دنیا پس از همه شیوع کرونا کمی متفاوت شده است، در حال حاضر استفاده تعدادی زیاد از مردم از ماسک به یک اتفاق عادی بدل شده است. از آنجایی که آیفون X و جدیدتر فقط فیس آیدی را به عنوان ابزار احراز هویت بیومتریک دارند، این عدم شناسایی با ماسک موجب نارضایتی بسیاری از کاربران شده و به شخصه هنوز به این عدم شناسایی عادت نکرده‌ام. این شرایط شاید اپل را مجبور کند که در مورد تاچ آیدی و اسکنر درون صفحه نمایش تجدید نظر کند.

از طريق WSJ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.