طرح مفهومی macOS ؛ تقسیم صفحه نمایش جایگزین پنجره‌ها

توماس وینریش یک طرح مفهومی جدید را برای macOS منتشر کرده است که در آن پنجره‌های سیستم عامل جای خود را به رابط کاربری شبیه به آیپد داده‌اند.

همانند iOS، وینریش گفته که سیستم عامل مک می‌تواند یک تاریخچه از برنامه‌های استفاده شده اخیر داشته باشد. قابلیت یکپارچه سازی اسپرینگ بورد نیز یک نقطه شروع جدید برای مک خواهد بود. کاربران می‌توانند برنامه‌ها را به صفحه تاریخچه برنامه‌ها بکشند و آن‌ها را مرتب کنند.

با سیستم مدیریت قدرت هوشمند و تاریخچه برنامه‌ها دیگر نیازی به بستن برنامه‌ها و چراغ‌های راهنمایی _آیکون‌های بستن، کوچک کردن و کشیدن پنجره‌ها_ نیست. به راحتی بین برنامه‌ها سوییچ کنید، همانند یک آیپد.

جسچرها در این طرح مفهومی macOS نیز کاربرد مهمی دارند. با ۴ انگشت می‌توان یک برنامه را به چپ برد یا آن را در حالت تمام صفحه مشاهده کرد. Pinch کردن با چهار انگشت _جمع کردن انگشتان روی صفحه_ نیز به همراه کشیدن برنامه، صفحه نمایش را تقسیم می‌کند.

قطعا ویژگی‌هایی که در این طرح مفهومی نمایش داده می‌شود خواسته بسیاری از کاربران مک است. شما می‌توانید این طرح مفهومی را در بالا مشاهده کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.