اولین کانسپت از تلفن هوشمند با صفحه نمایش رول شونده !

ما در حال حاضر گوشی‌های هوشمند انگشت شماره با صفحه نمایش تاشو داریم. با این حال TCL یک گوشی هوشمند متفاوت را ارائه داده که قابلیت رول شدن دارد. این شرکت همچنین یک گوشی هوشمند-تبلت را نشان داده که قابلیت تبدیل شدن به هر دو دستگاه را دارد.

این طرح مفهومی TCL نه میلی متر ضخامت دارد. تلفن هوشمند رول شوند TCL به صورت کشویی است و توسط یک موتور کنترل می‌گردد. این صفحه نمایش منحنی در واقع درون دستگاه پنهان می‌شود که برای درک کامل آن پیشنهاد می‌کنم ویدیو بالای را مشاهده نمایید. شاسی دستگاه هم همراه با صفحه نمایش گسترش می‌یابد و بیشتر شبیه به یک جادو است. در حالی که این یک ایده خوب است، اما TCL نمونه‌های اولیه آن را هم تولید نکرده و شرکت TCL راه دشواری را برای رساندن این ایده‌ها به دست مشتریان دارد.

کانسپت دیگر TCL یک تلفن هوشمند تاشو را نشان می‌دهد که سه لایه تا می‌شود. این کانسپت در حالت تا شده یک گوشی ۶.۷ اینچی است که در حالت باز شده یک تبلت ۱۰ اینچی را در دسترس شما قرار می‌دهد.

این دستگاه به برخی از فناوری‌های تجربی TCL متکی است. این شامل دو نوع لولا مختلف است که باز هم باید بگوییم گوشی-تبلت سه لایه TCL روی کاغذ یک دستگاه فوق‌العاده است اما کسی نمی‌داند در واقعیت چگونه خواهد شد. این دستگاه در صورت عملی شدند با توجه به سه لایه بودنش، ضخیم خواهد بود. همچنین به دلیل حضور سه باتری و یک قاب فلزی، وزنی بالا دارد.

تمامی ایده‌های TCL که نمایش داده، جالب به نظر می‌‎رسند اما هیچکدام در حال حاضر به این زودی‌ها عرضه نخواهند شد. در حقیقت TCL حتی یک نمونه اولیه کاربردی از دستگاه‌های خود را هم نداشت و مشخص هم نیست که به خاطر مشکلات و پیچیدگی‌های موجود این طرح‌های مفهومی به تولید برسند.

از طريق The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.