توییتر اپل، ایلان ماسک، بیل گیتس و … برای سرقت بیت کوین هک شد!

اکانت توییتر اپل در کنار چندین اکانت دیگر طی یک عملیات بزرگ هک شدند. در نتیجه کاربران دنبال کننده این اکانت‌ها، که برای اپل به ۴.۶ میلیون نفر می‌رسند، برای مدت زمان کوتاهی توییتی را مشاهده کردند که قطعا کلاهبرداری برای به دست آوردن بیت کوین بود.

در این توییت گفته شده بود که دو برابر بیت کوین ارسال شده به آدرس زیر، پس داده می‌شود!

این توییت مدت کوتاهی پس از ارسال از اکانت اپل حذف شد، احتمالا اپل مجددا کنترل صفحه را به دست گرفته بود. طبق بررسی‌های اپل خوره به این آدرس کیف پول در حدود ۱۳ بیت کوین (حدود ۳ میلیارد تومان) ارسال شده و بسیار از کاربران فریب خوردند!

اما این حمله به همینجا ختم نمیشد و هکرها حساب‌های معروف دیگری را همانند اکانت بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت و اکانت ایلان ماسک، بنیان گذار تسلا را نیز هک نمودند.

توییت‌هایی که از حساب این افراد منتشر شدند شبیه به توییت ارسال شده از اکانت اپل بود.

از سایر افرادی که اکانت توییترشان توسط این هکر یا هکرها هک شده است می‌توان به جف بزوس (بنیان گذار آمازون)، جو بایدن (نامزد ریاست جمهوری آمریکا)، باراک اوباما (رئیس جمهور اسبق آمریکا) و مایکل بلومبرگ (سیاستمدار، تاجر و نویسنده آمریکایی) اشاره کرد.

تا این لحظه مشخص نیست که هکرها چگونه موفق به کنترل این حساب‌های مهم شدند.

توییتر در واکنش به این اتفاقات یک بیانیه داده است: ما از یک مشکل امنیتی که اکانت‌های توییتر را تحت تاثیر قرار می‌دهد آگاه هستیم. ما در حال تحقیق و بررسی برای رفع آن هستیم.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.