دوربین آیفون ۱۲ از لنزهای ۸ عنصری بهره می‌برد

تحلیلگر صاحب نام اپلی، مینگ-چی کو، در جدیدترین یادداشت خود ادعا کرده که  اپل از لنزهای رده بالا برای ترکیب دوربین عقب آیفون ۱۲ استفاده می‌کند. اپل از Largan، تامین کننده خود، لنزهای ۸ عنصری برای آیفون ۱۲ تهیه می‌کند.

کمپانی لارگان به دلیل بیماری کرونا حدود ۴ تا ۶ هفته با تاخیر در تولید روبرو است. این تاخیر یعنی سفارشات اپل بین سپتامبر و نوامبر خواهد رسید، در حالی که برنامه تولید برای آگوست و اکتبر بود.

در یادداشت کو ذکر نشده که این لنزها به مدل پرو محدود می‌شوند یا در آیفون ۱۲ معمولی هم استفاده می‌گردند. طبق شایعات، اپل از لنزهای بزرگتری در سری آیفون ۱۲ استفاده می‌کند که کیفیت تصویر را بهبود می‌بخشد.

به طور معمول، در دوربین‌های تلفن‌های هوشمند از لنزهای ۵ تا ۶ عنصری استفاده می‌شود و در برخی از تلفن‌های هوشمند این عدد به ۷ می‌رسد. این افزایش عناصر باعث کاهش انحراف رنگی و اعوجاج کرومیک و موارد دیگر می‌شود.

این اولین باری است که کو ادعا کرده آیفون ۱۲ از لنز دوربین ۸ عنصری بهره خواهد برد. با توجه به سابقه بسیار خوب کو، دلیلی بر شک به ادعای وی وجود ندارد.

طبق اطلاعات درز شده اخیر، در جعبه آیفون ۱۲ خبری از EarPods یا آداپتور شارژ نیست. این کمپانی برای کاهش هزینه‌های تولید قصد انجام چنین کاری را دارد و می‌خواهد با افزایش ویژگی‌های جدید به آیفون ۱۲، محصول را با همان قیمت آیفون ۱۱ عرضه کند. اپل یک آداپتور ۲۰ واتی را به طور جداگانه به فروش می‌رساند. طبق گزارشات دیگر اپل ۴ مدل آیفون ۱۲ را روانه بازار می‌کند که همه آن‌ها دارای پنل اولد و اتصال ۵G هستند. سری آیفون ۱۲ از طراحی مشابه آیپد پرو بهره می‌برد و همچنین مدل پرو آن به اسکنر LiDAR مجهز است.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.