تعمیر سلف سرویس : تعمیر سری آیفون ۱۲ و سری آیفون ۱۳ توسط خودتان!

اپل به تازگی طرح Self Service Repair را معرفی کرده که مشتریان را قادر می‌سازد کارهای تعمیر معمول سری آیفون ۱۲ و ۱۳ را با دسترسی به قطعات، ابزارها و دستورالعمل‌های اپل انجام دهند.

این مسئله را می‌توان یک گام بزرگ رو به جلو، برای ارائه حق تعمیر دانست و اپل سرانجام درصدد حمایت از مشتریانی است که به دنبال تعمیر دستگاه توسط خودشان هستند. این طرح به صورت مرحله‌ای آغاز می‌گردد و به مرور زمان دستگاه‌های بیشتری را پوشش خواهد داد.

همچنین بخوانید:

جف ویلیامز، یکی از مدیران اپل در این باره گفته: ایجاد دسترسی بیشتر به قطعات اصلی اپل، در صورت نیاز به تعمیر، به مشتریان ما حق انتخاب بیشتری می‌دهد. در سه سال گذشته، اپل تعداد مراکز خدماتی با دسترسی به قطعات، ابزارها و آموزش را تقریبا دوبرابر کرده است و اکنون گزینه‌ای را برای کسانی که می‌خواهند تعمیرات را خودشان انجام دهند، ارائه می‌کنیم.

اولین فاز طرح Self Service Repair بر روی قطعات معمول تعمیرات مانند باتری، نمایشگر و دوربین تمرکز خواهد داشت. در اواخر سال آینده میلادی بخش‌های بیشتری به این لیست اضافه خواهند شد. این شرکت گفته که در مرحله بعدی مک‌ها با تراشه M1 مانند مک بوک ایر، مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مک مینی و آیمک ۲۴ اینچی به این برنامه تعمیر اضافه خواهند شد.

اپل منابع تعمیر را از طریق فروشگاه اینترنتی ارائه می‌کند که از روز عرضه بیش از ۲۰۰ قطعه و ابزار مجزا برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ در دسترس خواهد بود.

ابتدا اپل کاربر را به سمت یک دفترچه راهنمایی تعمیرات هدایت می‌کند و سپس مشتری می‌تواند با استفاده از فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته شده، قطعات و ابزار را سفارش دهد. بعد از تکمیل تعمیر، به صورت اختیاری می‌توانید قطعه خراب را برای بازیافت به اپل بدهید. افرادی که این کار را انجام دهند در خریدهای بعدی، تخفیف دریافت می‌کنند.

با این حال اپل هشدار داده که این طرح برای افرادی است که دانش و تجربه تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی را دارند و اکثر مشتریان را برای تعمیر، به مراجعه به ارائه دهندگان خدمات تعمیرات حرفه‌ای و تعمیرکاران دارای گواهی اپل تشویق کرده است.

طرح تعمیر سلف سرویس در اوایل سال آینده در آمریکا اجرایی می‌شود و پس از آن به سایر کشورها بسط پیدا می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.