رفع مشکل از کار افتادن فیس آیدی سری آیفون ۱۳ در iOS 15.2

0 55

تغییر رخ داده در سومین نسخه آزمایشی iOS 15.2 برای کاربران ایرانی بسیار حائز اهمیت است. آخرین نسخه آزمایشی iOS 15.2 امکان تعویض صفحه نمایش سری آیفون ۱۳ را در تعمیرگاه‌های شخص ثالث بدون از کار افتادن فیس آیدی فراهم می‌سازد.

پیش از این امکان تعویض صفحه نمایش سری آیفون ۱۳ توسط تعمیرکاران شخص ثالث، بدون از کار افتادن فیس آیدی امکان پذیر نبود. اپل این کار را با استفاده از میکروکنترلر تعبیه شده برای تاییید تعمیرات انجام می‌داد و اگر تعمیرکار غیررسمی قصد تعویض صفحه نمایش بدون از کار افتادن فیس آیدی را داشت، باید یک پروسه ریسک پذیر و سخت را انجام می‌داد.

راه حل دور زدن این مسئله جدا کردن میکروکنترلر قدیمی و لحیم کردن آن روی صفحه نمایش جدید بود. جدای از سختی این کار، لحیم کاری این قطعه نیاز به تجهیزات گران قیمتی دارد و می‌تواند به خراب شدن آیفون نیز منجر گردد.

اما تعمیرکاران مجاز اپل تنها با چند کلیک و ثبت تعمیر صفحه نمایش این مسئله را حل می‌کردند که تا حد زیادی به مصرف کنندگان ضربه می‌زند.

بعد از واکنش شدید کاربران و تعمیرکاران، اپل تاکید کرد که با به روزرسانی نرم افزار این مسئله را رفع می‌کند و تعمیرکاران شخص ثالث نیز قادر به تعویض صفحه نمایش سری آیفون ۱۳ خواهند بود. طبق بررسی‌های انجام شده، آپدیت بعدی یعنی iOS 15.2 این مسئله را در سری آیفون ۱۳ رفع می‌کند. اگرچه بعد از تعویض صفحه نمایش توسط تعمیرکاران شخص ثالث، پیغامی را مبنی بر اینکه اپل نمی‌تواند اصالت قطعه را تایید کند، دریافت خواهید کرد.

از طريق 9To5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.