آیا قاب محافظ آیفون ۱۳ با آیفون ۱۴ سازگار است؟

ما در چند ماه گذشته رندر‌های CAD، طرح‌های شماتیک و قالب‌های لوازم جانبی آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو را داشته‌ایم. با این حال هیچ راه ملموسی برای ارزیابی اینکه آیا می‌توان از لوازم جانبی سری آیفون ۱۳ مانند قاب، در سری آیفون ۱۴ استفاده کرد یا خیر، وجود نداشت.

سازگاری با قاب سری آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو

تصاویری از مدل‌های سه بعدی سری آیفون ۱۴ منتشر شده که احتمالا بر اساس داده‌های در دسترس از ابعاد دقیق این نسل آیفون است. انتظار می‌رود سری آیفون ۱۴ دارای برآمدگی دوربین بزرگتری باشد ولی ماکت آیفون ۱۴ مکس با اندازه ۶.۷ اینچی کاملا در قاب آیفون ۱۳ پرو مکس ۶.۷ اینچی قرار می‌گیرد. بنابراین از نظر اندازه کلی بدنه این دو دستگاه مشابه هم هستند. با این حال برآمدگی دوربین دوگانه آیفون ۱۴ مکس، بریدگی دوربین قاب آیفون ۱۳ پرو مکس را به طور کامل پر نمی‌کند.

این تصاویر همچنین سازگاری مدل‌های ۶.۱ اینچی، یعنی آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو را با قاب‌های سری آیفون ۱۳ نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد که برآمدگی دوربین در نسل بعدی به طور قابل توجهی بزرگتر است و قاب آیفون ۱۳ پرو مناسب آیفون ۱۴ پرو نیست. علاوه بر این بدنه آیفون ۱۴ کمی بزرگتر است و نمی‌توان از قاب سری قبلی برای آن استفاده کرد.

در بررسی‌های صورت گرفته با مدل سه بعدی و قاب نسل قبلی دو نکته مهم دیگر نیز مشخص شد. اول اینکه مدل‌های آیفون ۱۴ دارای شعاع بزرگتری برای گوشه‌های گرد خود هستند و حاشیه‌های صفحه نمایش نازک‌تر است. چیدمان دوربین فیس تایم و سخت افزار فیس آیدی نیز در مدل‌های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ با یکدیگر مطابقت ندارند. طبق افشاگری‌های صورت گرفته، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس دارای بریدگی صفحه نمایش یکپارچه نیستند و سخت افزار مورد نیاز برای دوربین جلو و فیس آیدی در دو حفره قرار می‌گیرند.

پس به طور کلی قاب آیفون ۱۳ پرو مکس با آیفون ۱۴ مکس نسبتا سازگار است اما در سایر مدل‌ها هیچ شانسی نداریم.

از طريق Mac Otakara
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.