اولین نسخه آزمایشی iOS 16.1 منتشر شد ؛ درصد باتری برای همه!

چند روز از عرضه نسخه نهایی iOS 16 برای عموم گذشته و اکنون اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 16.1 را برای توسعه دهندگان رسمی خود منتشر کرده است. همچنین اولین نسخه آزمایشی watchOS 9.1 و دومین نسخه آزمایشی iPadOS 16.1 برای توسعه دهندگان عرضه شده است.

اگر پروفایل آزمایشی توسعه دهندگان iOS 16 را روی آیفون خود دارید، با مراجعه به مسیر Settings > General > Software Update این به روزرسانی قابل دریافت است. به زودی نیز نسخه آزمایشی عمومی اولین بتای iOS 16.1 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که این اولین نسخه آزمایشی iOS 16.1 است، احتمالا باگ‌های بیشتری نسبت به نسخه پایدار iOS 16 دارد. بنابراین مانند همیشه نصب نسخه‌های آزمایشی را به کاربران عادی توصیه نمی‌کنیم.

این به روزرسانی برای تمامی دستگاه‌هایی که با iOS 16 سازگار بودند، در آینده عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است که iOS 16 با آیفون ۸ و مدل‌های جدیدتر سازگار است. آیفون‌های قدیمی مانند آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس، آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس و اولین نسل آیفون SE از این سیستم عامل پشتیبانی نمی‌کنند.

جدای از رفع اشکلات و باگ‌های معمول، iOS 16.1 ویژگی‌های جدیدی را نیز به همراه دارد. از مهمترین آن‌ها می‌توان به اضافه شدن درصد باتری به گوشی‌های آیفون ۱۱، آیفون XR، آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی اشاره کرد.

همچنین گزینه شارژ انرژی پاک به آیفون اضافه شده است. این قابلیت از مسیر Settings > Battery > Battery Health & Charging در دسترس است.

با این قابلیت در مکان‌های تحت پوشش، آیفون زمان شارژ را مدیریت می‌کند. یعنی زمانی که در منطقه‌ی شما تولید کربن کمتر است شارژ انجام می‌شود. آیفون روال معمول شارژ روزانه شما را نیز در نظر می‌گیرد تا قبل از شروع به استفاده، شارژ را تکمیل کرده باشد.

دومین نسخه آزمایشی iPadOS 16.1 سه هفته بعد از اولین بتا عرضه شده است. اپل قبلا اعلام کرده بود که خبری از نسخه نهایی و پایدار iPadOS 16 برای کاربران نیست. در عوض iPadOS 16.1 چندی دیگر به عنوان اولین نسخه رسمی iPadOS 16 در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

آیا اولین نسخه آزمایشی iOS 16.1 را روی گوشی خود نصب کرده‌اید؟ متوجه تغییر خاصی شده‌اید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.