تست سرعت : Pixel 6 Pro در مقابل آیفون ۱۳ پرو مکس

پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو با تراشه اختصاصی گوگل به نام Tensor معرفی شدند. گوگل حالا راه اپل را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد متوجه شده که داشتن یک تراشه اختصاصی از نظر عملکرد و کارایی بهتر است. اما حالا تراشه Tensor موجود در Pixel 6 Pro در مقابل تراشه A15 بایونیک اپل که در آیفون ۱۳ پرو مکس یافت می‌شود، چگونه عمل می‌کند؟

اخیرا یک ویدیو کامل از تست سرعت Pixel 6 Pro در مقابل آیفون ۱۳ پرو مکس منتشر شده است که می‌تواند پاسخ خوبی به این سوال بدهد. این تست سرعت با استفاده از ربات صورت گرفته تا خطای انسانی در آن دخیل نباشد. برای مقایسه، انواع بازی و برنامه‌ها با هر دو دستگاه باز می‌شوند و زمان اندازه گیری می‌گردد.

همچنین بخوانید:

پیکسل ۶ پرو در باز کردن فایل‌های Word و Excel بسیار سریع‌تر از آیفون ۱۳ پرو مکس است. این باعث شد که گوشی گوگل پیش بیفتد اما نتوانست این برتری را حفظ نماید. در هنگام خروجی گرفتن از یک ویدیو، آیفون ۱۳ پرو مکس موفق شد که به Pixel 6 Pro برسد و از آن پیشی بگیرد.

در نهایت آیفون ۱۳ پرو مکس دور اول را ظرف مدت زمان ۱ دقیقه و ۵۹ ثانیه پشت سر گذشت و پیکسل ۶ پرو، ۴ ثانیه بعد این کار را انجام داد. دور دوم شامل باز کردن مجدد تمامی اپلیکیشن‌ها است که برای سنجش عملکرد مولتی تسکینگ و رم دستگاه می‌باشد. در دور دوم نیز آیفون عملکرد بهتری داشت و حدود ۲ ثانیه سریع‌تر از رقیب گوگلی خود عمل کرد. این در حالی است که پیکسل ۶ پرو دو برابر آیفون ۱۳ پرو مکس رم دارد: ۶ گیگابایت در مقابل ۱۲ گیگابایت.

با وجود اینکه Pixel 6 Pro این تست را باخت اما نتایج آن چشمگیر هستند. Tensor اولین تراشه گوشی هوشمند گوگل است و قطعا این شرکت موارد زیادی را باید یاد بگیرید. همچنین این تست نشان داد که گوگل عملکرد خوبی را برای بهینه سازی سخت افزار و نرم افزار داشته است.

از طريق PhoneBuff
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.