آیفون ۱۴ و هدست اپل احتمالا به خاطر تراشه Wi-Fi 6E، با کمبود در عرضه مواجه شوند

تحلیلگر اپل، مینگ-چی کو، گزارش تحقیقاتی را منتشر کرده که می‌گوید آیفون ۱۴ و نمایشگر سربند (هدست واقعیت افزوده/مجازی) اپل از فناوری Wi-Fi 6E استفاده می‌کند و محصولات رقیب را به سمت استفاده از این فناوری می‌کشانند. با این حال او نسبت به کمبود احتمالی عرضه تراشه هشدار داد.

پیش از این کو گفته بود که Wi-Fi 6E کلید بی‌سیم کردن دستگاه‌های متاورس یا همان فرادنیا است. وی افزود که زنجیره تامین وای-فای برنده اصلی در بازار برای میلیاردها نمایشگر سربند در ده سال آینده است. در آخرین گزارش این تحلیلگر گفته که، مصرف LTCC (سرامیک همسو دما پایین) برای Wi-Fi 6E بیشتر از نسل‌های قبلی خواهد بود. با این حال عرضه LTCC در سال ۲۰۲۲ دوباره با کمبود مواجه می‌شود.

همچنین بخوانید:

وای-فای ۶E از دو تا سه باند فراکنسی بیشتر نسبت به وای-فای ۶ پشتیبانی می‌کند. بنابراین اگر از طراحی MIMO سه در سه یا چهار در چهار استفاده کند و هر باند فراکنسی به دو تا چهار LTCC نیاز داشته باشند، Wi-Fi 6E از بیش از ۲۰ باند استفاده می‌نماید. کمبود عرضه می‌تواند به طور قابل توجهی بر در دسترس بودن نمایشگرهای سربند از جمله هدست اپل، و البته سری آیفون ۱۴ تاثیر بگذارد.

کو در گزارش قبلی خود اشاره کرده بود که کمتر از ۵ درصد از گوشی و لپ تاپ‌های موجود در دنیا از وای-فای ۶ پشتیبانی می‌کنند. اما برای بهینه سازی تجربه بی‌سیم و عمر باتری، این هدست‌ها باید از آخرین فناوری وای-فای مانند وای-فای ۶، ۶E، ۷ و موج میلی متری ۵G پشتیبانی کنند. انتظار می‌رود که اکثر نمایشگرهای سربند از این پروتکل‌های بی‌سیم در دو تا سه سال آینده پشتیبانی نمایند.

کو پیش بینی می‌کند که اپل، متا (فیس بوک) و سونی در سال ۲۰۲۲ بر بازار سخت افزارهای متاورس تسلط خواهند یافت. انتظار می‌رود که این شرکت‌ها هدست‌هایشان را به ترتیب در سه ماهه چهارم، نیمه دوم، و سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ عرضه کنند. این تحلیلگر اشاره کرد که هدست اپل و متا از وای-فای ۶E پشتیبانی می‌کند اما هدست واقعایت مجازی سونی فقط از وای-فای ۶ پشتیبانی می‌نماید.

از طريق Gizchina
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.