iOS 15.4 : امکان استفاده از فیس آیدی با ماسک در سری آیفون ۱۲ و سری آیفون ۱۳

اپل به تازگی نسخه آزمایشی iOS 15.4 را منتشر کرده و یک ویژگی بسیار مفید به آن اضافه شده است. این ویژگی امکان استفاده از فیس آیدی با ماسک می‌باشد که در اولین نسخه آزمایشی iOS 15.4 یافت شده است.

این قابلیت عملکرد فیس آیدی را تغییر می‌دهد اما فقط در سری آیفون ۱۲ و سری آیفون ۱۳ در دسترس است. قبل از این ترفندی برای دور زدن محدودیت استفاده فیس آیدی با ماسک یا کمک گرفتن از اپل واچ موجود بود، اما قابلیت جدید اپل کار را راحت‌تر می‌کند. با قابلیت اولین نسخه آزمایشی iOS 15.4، فیس آیدی هنگام داشتن ماسک، اطراف چشم را اسکن می‌کند و از جزئیات آن منطقه استفاده می‌نماید. این روش قطعا از امنیت کمتری نسبت به اسکن کل صورت برخوردار است اما نیاز به آن به شدت حس می‌شد.

امکان دارد که در آینده اپل دستگاه‌های بیشتری را پشتیبانی کند اما در حال حاضر فقط مدل‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ از این قابلیت برخوردار هستند.

می‌توانید عینک معمولی خود را نیز برای استفاده از این ویژگی تعریف نمایید البته در صفحه تنظیم این قابلیت به این نکته اشاره شده که امکان استفاده از ماسک و عینک آفتابی به طور همزمان وجود ندارد.

برای دسترسی به ویژگی باز کردن فیس آیدی با ماسک بعد از آپدیت به iOS 15.4، به مسیر Settings=>Face ID & Passcode=>Use Face ID With a Mask بروید و گزینه مربوط به آن را روشن کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.