ساین iOS 13.1 متوقف شد؛ دانگرید به هیچ نسخه‌ای امکان پذیر نیست

اپل ساین iOS 13.1 را متوقف کرد، این یعنی شما دیگر نمی‌توانید به هیچ نسخه‌ای دانگرید کنید چون تنها نسخه باز همین iOS 13.1 بود و کاربران به آخرین نسخه و iOS 13.1 می‌توانستند بروند.

لازم به ذکر است که اپل هفته گذشته ساین iOS 13.1.1 و iOS 13 را متوقف کرد. بنا به دلایل نامشخص، ساین آخرین نسخه، یعنی iOS 13.1.2، در کنار iOS 13.1 باز ماند.

اپل به سرعت آپدیت‌های نرم افزاری را برای دستگاه‌های iOS خود منتشر می‌کند که از بدون باگ بودن و امنیت دستگاه‌ مطمئن شود. اپل همیشه ساین نسخه‌های قدیمی iOS را با عرضه نسخه جدید متوقف می‌کند زیرا این شرکت نمی‌خواهد که کاربران از نسخه‌های قدیمی استفاده کنند و در معرض سو استفاده از آسیب پذیری‌های احتمالی قرار گیرند.

بسیاری از همین اکسپلویت‌ها برای جیلبریک استفاده می‌شوند، با جیلبریک کاربران می‌توانند تغییرات بی پایانی در دستگاه خود بدهند و اپلیکیشن‌های کرک را نصب نمایند، که اپل اصلا مایل نیست کاربرها به این سمت بروند.

همانطور که می‌دانید اخیرا اکسپلویتی به نام checkm8 در دستگاه‌های دارای A5 تا A11 یافت شده است که با آپدیت نرم افزاری هم رفع نمی‌شود. این اکسپلویت ممکن است برای جیلبریک استفاده شود و ابزاری برای جیلبریک دائمی بسیاری از آیفون و آیپدها منتشر شوند. جالب اینجاست که از همین اکسپلویت می‌توان برای دانگرید به نسخه‌هایی که ساین نمی‌شوند، استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.