تقاضای شدید برای آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو؛ افزایش سهم با آیفون SE2

مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام معتقد است که اپل به خاطر رونمایی از آیفون SE 2 و تقاضای شدید برای سری آیفون ۱۱، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ ده درصد بیشتر فروش خواهد داشت.

برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹، کو معتقد است که اپل ۷۰-۷۵ میلیون دستگاه از سری آیفون ۱۱ به بازار عرضه کند. در صورت عدم محدودیت در عرضه، این رقم می‌توانست بیشتر باشد. این تحلیلگر می‌گوید که سری آیفون ۱۱ پرو حدود ۴۰ میلیون دستگاه را از این تعداد تشکیل می‌دهد. اگر این پیش بینی به حقیقت بدل شود، کمی کمتر از ۴۳ میلیون دستگاه سری آیفون XS می‌باشد که اپل سال گذشته در بازه مشابه فروخت. با این حال فروش کمتر به خاطر محدودیت‌های موجود در عرضه دستگاه است.

کو انتظار دارد که اپل در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۷-۴۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۱ به فروش برساند. این یک جهش بزرگ از ۲۵ میلیون فروش آیفون XR در سال ۲۰۱۸ است. البته باید در نظر گرفت که فروش آیفون ۱۱ حدود یک ماه زودتر از آیفون XR آغاز شد. برچسب قیمت کمی پایین‌تر آیفون ۱۱ نیز یکی دیگر از دلایل موفقیت آن است.

تقاضای زیاد برای آیفون‌های جدید باعث شده تا اپل سفارشات خود را به برخی از تامین کنندگان افزایش دهد. هفته گذشته یک خبر منتشر شد که اپل به خاطر تقاضای زیاد، تولید آیفون ۱۱ را حدود ۸ میلیون دستگاه افزایش داده است.

کو در آخرین یادداشت خود گفته که آیفون SE 2 در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شود. وی پیش از این پیش بینی کرده بود که این گوشی شبیه به آیفون ۸ خواهد بود و تراشه A13 بایونیک را به همراه دوربین بهبود یافته دارد.

تقریبا همه تحلیلگران معتقد هستند که تقاضا برای سری آیفون ۱۱ بالا است. به نظر می‌رسد که دوربین بهبود یافته و عمر باتری بیشتر توانسته مصرف کنندگان را به سری آیفون جدید جذب کند.

منبع 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.