با iOS 13.6 فیس تایم به پارت نامبر امارات اضافه شد

شب گذشته اپل iOS 13.6 را برای کاربران منتشر کرد که یک تغییر مهم در این نسخه یافته شده است. این تغییر پشتیبانی از فیس تایم در آیفون سفارش امارات است. طبق قوانین این کشور برقراری تماس بر بستر اینترنت بدون مجوز ممنوع است و به همین خاطر فیس تایم اپل برای آیفون‌های سفارش این کشور در دسترس نبود. اکنون به نظر می‌رسد که این محدودیت در iOS 13.6 رفع شده است.

تمامی آیفون‌های پارت نامبر امارات در ایران هم این محدودیت را داشتند. ممکن است این رفع محدودیت صرفا یک اشتباه یا باگ باشد و در نسخه بعدی رفع گردد!

البته اپل در حدود دو سال می‌باشد که با دولت امارات در حال رایزنی است. این شرکت به دنبال ترغیب مقامات اماراتی برای صدور اجازه فعالیت فیس تایم در این کشور بود. حال به نظر می‌رسد که اپل توانسته موافقت سران امارات را بگیرد و به همین خاطر محدودیت در iOS 13.6 برطرف شده است. امارات چندی پیش محدودیت‌های مربوط به اسکایپ، گوگل میت و زوم رو برداشته بود.

تا کنون ما شاهد اعلامیه رسمی از سوی اپل نبودیم. به نظر می‌رسد که تغییرات به تدریج رخ می‌دهند و فیس تایم برای همه در دسترس قرار نگرفته است. علاوه بر این، اسناد پشتیبانی اپل برای در دسترس بودن فیس تایم در امارات به روز نشده‌اند. در گذشته عربستان صعودی هم فیس تایم را ممنوع کرده بود و محدودیت با عرضه iOS 11.4 رفع شد.

همچنین بخوانید:

از طريق MacMagazine
2 نظرات
 1. MOHAMMAD می گوید

  سلام
  هاتسپات پارت نامبر امارات مشکل داره؟

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   خیر عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.