تصویر منتشر شده از عملکرد تراشه A14 که در آیفون ۱۲ استفاده می‌شود

یک تصویر از بنچمارک Geekbench منتشر شده که ادعا می‌گردد مربوط به تراشه A14 اپل است و طبق آن باید منتظر یک پیشرفت چشمگیر در عملکرد این سری تراشه باشیم. انتظار می‌رود که اپل از A14 در آیفون ۱۲ و احتمالا آیپد پرو ۲۰۲۰ استفاده نماید.

عملکرد تراشه A14 آیفون 12

طبق اطلاعات تصویر Geekbench، تراشه A14 اپل با فرکانس ۳۰۹۰ مگاهرتز و ۶ هسته تولید می‌شود. اگر این اطلاعات درست باشد، A14 اولین تراشه از سری A است که نرخ زمانی یا Clock Rate آن به ۳ گیگاهرتز می‌رسد. این همچنین یک پیشرفت بزرگ از A13 با نرخ زمانی ۲.۶۵ گیگاهرتز است که در آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو یافت می‌شود. نرخ زمانی بالاتر به تنهایی منجر به افزایش قابل توجه عملکرد در بنچمارک‌های تک و چند هسته‌ای می‌شود. عملکرد بهبود یافته احتمالا نیاز ویژگی‌های جدید واقعیت افزوده است که انتظار داریم در سری آیفون ۱۲ شاهد باشیم.

تراشه A12X بایونیک که اپل در سری آیپد پرو ۲۰۱۸ استفاده کرد، امتیاز ۱۱۱۰ و ۴۶۵۸ را در Geekbench به ترتیب برای عملکرد تک هسته‌ای و چند هسته‌ای دریافت کرد. A12X یک تراشه هشت هسته‌ای با سرعت پردازنده حدودا ۲.۴ گیگاهرتز است. با این حال تراشه A14 در Geekbench امتیازهای ۱۶۵۸ و ۴۶۱۲ را به دست آورده است. اگر این ارقام درست باشند، A14 در حالت تک هسته‌ای حدود ۵۰ درصد افزایش عملکرد داشته است. شاید در نتیجه کلی اختلاف زیاد نباشد، اما در نظر داشته باشید که A12X یک پردازنده ۸ هسته‌ای است که آیپد پرو عملکرد پردازشی خود را مدیون آن است.

طبق شایعات، اپل در اواخر سال ۲۰۲۰ یا اوایل ۲۰۲۱ یک مک با معماری Arm عرضه خواهد کرد. با قدرتی که ما از A14 دیدیم، چنین چیزی امکان پذیر است و همچنین اپل در مک فضای بیشتری را در اختیار دارد. تراشه A14 بایونیک با فناوری تولید ۵ نانومتری توسط TSMC ساخته می‌شود و برای اولین بار در آیفون ۱۲ شاهد آن خواهیم بود.

همچنین بخوانید:

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.