اپل ۲۰۲۰ : عینک واقعیت افزوده، مک با پردازنده ARM، اپل واچ با ردیابی خواب و …

طبق گزارش‌ها اپل به دنبال عرضه عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده در سال ۲۰۲۰ می‌باشد، البته ممکن است که اپل تصمیم بگیرد بیشتر روی این محصول کار کند و عرضه آن به تاخیر بیفتد. علاوه بر این، اپل قصد عرضه اپل واچ با قابلیت ردیابی خواب و همچنین مک با پردازنده ARM را دارد.

سال ۲۰۲۰ از نظر عرضه محصولات یک سال بزرگ برای اپل محسوب می‌شود. جدای از محصولات ذکر شده، این کمپانی از آیفون ۵G نیز رونمایی می‌کند و تمامی آیفون‌های خود را به صفحه نمایش اولد مجهز می‌نماید. همچنین انتظار می‌رود آیفون ۲۰۲۰ از سنسور زمان پرواز بهره ببرد که می‌تواند نقش بسزایی در ویژگی‌های مبتنی بر واقعیت افزوده داشته باشد.

اپل چند سال اخیر روی کیت واقعیت افزوده کار کرده و اضافه شدن یک سنسور زمان پرواز می‌تواند بستر پیشرفت عمده‌ای را، برای اپلیکیشن‌‌های این حوزه فراهم سازد.

در گزارش بلومبرگ آمده که عینک‌های واقعیت افزوده اپل دارای صفحه نمایش هولوگرافی است و برای نوتیفیکیشن‌ها، مسیج‌ها، ایمیل، نقشه و … با آیفون همگام سازی می‌شود. اپل همچنین در نظر دارد که یک فروشگاه اختصاصی برای هدست واقعیت افزوده خود راه اندازی کند، همانطور که اخیرا برای اپل واچ چنین کاری را انجام داد. با این حال مشخص نیست که این کمپانی قصد ارائه یک برنامه کشنده را داشته باشند. برنامه کشنده به یک ویژگی، عملکرد یا کاربرد اختصاصی گفته می‌شود که کاربران را مجاب به خرید پلتفرم اجرا کننده آن می‌کند.

سیستم عامل iOS 13 و نرم افزار Xcode 11، اشاره‌های زیادی به هدست واقعیت افزوده اپل داشته‌اند و وجودش را تایید کردند. ما گزارش‌هایی نیز مبنی بر همکاری اپل با کمپانی‌های شخص ثالث، برای عرضه هدست واقعیت افزوده در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ داشتیم.

در ادامه این گزارش گفته شده که مک‌های ۲۰۲۰ از پردازنده AMR بهره می‌برند. پردازنده‌های این کمپانی در مقایسه با اینتل راندمان انرژی بهتر و عمر باتری بالاتر را به ارمغان می‌آورند. با این حال مشخص نیست که آیا مک با پردازنده ARM به اندازه مک با پردازنده اینتل قدرتمند است؟

منبع بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.