یافته شده در نسخه داخلی iOS 13 : اپل همچنان روی هدست واقعیت افزوده کار می‌کند

کدهای یافته شده در نسخه داخلی iOS 13 مشخص کرده که اپل روی هدست واقعیت افزوده خودش کار می‌کند، خبری که قبلا نیز شنیده بودیم. طبق شایعات، هدست واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. البته آخرین گزارش در این باره از سوی دیجی تایمز بود که ادعا می‌کرد اپل پروژه را رها کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی MacRumors که به برخی از اسناد نسخه داخلی iOS 13 دسترسی داشته، اپل روی هدست AR خود کار می‌کند. نسخه داخلی iOS 13 دارای برنامه‌ای به نام STARTester می‌باشد که امکان تغییر حالت سر در آن در نظر گرفته شده است.

در قسمت دیگر از اسناد نسخه داخلی iOS 13 آورده شده که، رابط StarBoard برای استفاده در برنامه‌های هدست واقعیت افزوده تعبیه شده است. نام هدست واقعیت افزوده در کدها Garta در نظر گرفته شده است. اپل احتمالا روی چندین نسخه اولیه از هدست کار می‌کند که قبلا با نام رمز T288 فاش شدند. اسناد دیگری نیز هستند که به هدست واقعیت افزوده اشاره دارند.

اگر گزارشات و شایعات قبلی را در نظر بگیریم اپل روی یک هدست مستقل با سیستم عامل rOS کار می‌کند. این سیستم عامل مبتنی بر iOS است اما برای هدست واقعیت افزوده / مجازی بهینه شده است. اپل به دنبال آماده سازی هدست تا پایان سال ۲۰۱۹ است که اوایل سال ۲۰۲۰ آن را به بازار عرضه نماید. این هدست از یک تراشه سفارشی اپل بهره می‌برد. اگرچه اولین نسل با توجه به محدودیت قدرت و کارایی، به شدت به آیفون وابسته خواهد بود.

اپل به شدت روی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی حساب کرده است و با عرضه ARKit به همراه iOS 11 جدیت خود در این مسیر را نمایش داد. تیم کوک، مدیر عامل اپل، معتقد است که هدست واقعیت افزوده گجت بعدی مهم دنیای تکنولوژی می‌باشد و بارها در مصاحبه‌های خود به مزایای آن اشاره کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.