پشتیبانی از هدست واقعیت افزوده اپل به نسخه داخلی iOS 13 اضافه شده است

مارک گورمن، نویسنده بلومبرگ، در حالی که دو روز دیگر iOS 13 معرفی می‌شود، اطلاعات جالبی را درباره کنفرانس پیش رو و سیستم عامل‌هایی که در آن معرفی می‌شوند، منتشر کرده است.

طبق این گزارش watchOS 6، وابستگی اپل واچ را به آیفون کمتر می‌کند. با این به روزرسانی یک فروشگاه نرم افزاری جداگانه به همراه برنامه‌های جدید همانند ماشین حساب و ضبط کننده صدا به اپل واچ اضافه خواهد شد. آیپد نیز بخش بزرگی از iOS 13 خواهد بود و با صفحه اصلی بهبود یافته و مولتی تسکینگ جدید یک قدم به جایگزین کامپیوتر شدن نزدیک‌تر می‌شود.

با macOS 10.15، اپل سه برنامه جدید را معرفی می‌کند ،موزیک، تلوزیون و پادکست، که جایگزین آیتونز خواهند بود. با این برنامه‌ها کاربران امکان بکاپ گیری از آیفون و آیپد، هنگام سازی و مدیریت اطلاعات را دارند.

اما می‌رسیم به جالبترین بخش این گزارش که در عنوان هم مطالعه کردید؛ اپل در یک نسخه داخلی iOS 13، پیش نیازها را برای هدست واقعیت افزوده آینده خود اضافه کرده است. انتظار نمی‌رود که این کمپانی در مورد هدست واقعیت افزوده خود در سال جاری حرفی بزنید و به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۰ از این هدست واقعیت افزوده رونمایی می‌شود.

اپل در چند سال گذشته اقدام به خرید شرکت‌های فعال در این زمینه کرده است. طبق شایعات مختلف هدست واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این هدست دارای سیستم عامل اختصاصی rOS است. اگر اپل واقعا قصد عرضه این هدست را در سال ۲۰۲۰ و حتی ۲۰۲۱ داشته باشد اضافه کردن پشتیبانی از آن در iOS 13 منطقی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.