iOS 13 توسط توسعه دهنده جیلبریک، هک شد

نسل بعدی سیستم عامل آیفون، iOS 13، قبل از عرضه عمومی هک شده است. لوکا تدسکو، توسعه دهنده شناخته شده، تصویری را از هشتمین نسخه آزمایشی iOS 13 منتشر کرده که هک شده است. این اکسپلویت روی iOS 13.1 نیز که اولین نسخه‌اش هفته گذشته منتشر شد، کار می‌کند.

این توسعه دهنده اطلاعات زیادی از هک و روند آن منتشر نکرده است. با این وجود ظاهرا تدسکو با استفاده از باگ WebKit هک را اجرا کرده است. با این باگ می‌توان کدها را از راه دور اجرا کردن و با تزریق کد به اهدافی در دستگاه مقصد رسید.

هک iOS 13

این هک می‌تواند به طور بالقوه برای جیلریک iOS 13– iOS 13.1 نیز مورد استفاده قرار گیرد اما باید توسعه دهندگان روی آن بسیار کار کنند. این هک به این معنا نیست که ما در زمان عرضه iOS 13 یا iOS 13.1، شاهد عرضه جیلبریک خواهیم بود. شاید اصلا اپل در نسخه نهایی این حفره را برطرف کند اما یک نشانه مثبت است و نماینگر زنده بودن جامعه جیلبریک می‌باشد.

ما اخیرا اخبار خوبی را برای دوست داران جیلبریک داشتیم. پس از مدت‌ها آخرین نسخه عرضه شده از سوی اپل جیلبریک شد و ما شاهد پشتیبانی از iOS 12.4 در ابزارهای جیلبریک بودیم. امیدواریم که این رویه برای iOS 13 نیز ادامه داشته باشد و ما شاهد عرضه جیلبریک، کمی پس از عرضه iOS 13 باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.