اکسپلویت امنیتی WebKit می‌تواند منجر به جیلبریک iOS 15 – iOS 15.3 شود

جیلبریک iOS 15 هیچ اقدام قابل توجهی را از زمان انتشار این سیستم عامل تجربه نکرده است. محققان امنیتی چند اکسپلویت امنیتی در سیستم عامل یافتند اما از آن‌ها برای ساخت جیلبریک استفاده نشد. اپل اخیرا iOS 15.3.1 را منتشر کرده که برای پچ یک اکسپلویت امنیتی WebKit است و تمامی آیفون و آیپدهای سازگار با iOS 15 و iPadOS 15 را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همین اکسپلویت می‌تواند به عنوان حفره مورد نیاز جیلبریک استفاده گردد و ما شاهد جیلبریک iOS 15 تا iOS 15.3 باشیم.

همانطور که اپل در یادداشت انتشار iOS 15.3.1 اشاره داشته، وجود آسیب پذیری موجود در iOS 15 تا iOS 15.3 می‌توانست برای اجرای کد دلخواه مورد استفاده قرار گیرد. به گفته @ZecOps که یک محقق امنیتی و توسعه دهنده است، در برخی شرایط می‌توان از این اکسپلویت برای هک یک دستگاه تنها با کلیک روی لینک و حتی بدون کلیک استفاده نمود!

یک تیم جیلبریک با بهره برداری از این اکسپلویت می‌تواند تمامی دستگاه‌ها با iOS 15 تا iOS 15.3 را جیلبریک نماید. با توجه به اینکه تا این لحظه هنوز ساین iOS 15.3 بسته نشده، اگر به دنبال جیلبریک هستید پیشنهاد می‌کنیم به iOS 15.3 دانگرید کنید.

با این حال عرضه جیلبریک برای این نسخه‌ها قطعی نیست و هنوز تیمی اعلام نکرده که روی آن کار می‌کند. تا کنون هیچ ابزار جیلبریکی برای iOS 15 منتشر نشده و تنها فعالیت قابل توجه در این حوزه از زمان عرضه نسخه نهایی iOS 15، انتشار Unc0ver نسخه ۸ برای جلبریک آیفون XS با سیستم عامل iOS 14.7 تا iOS 14.8 بوده است.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.