توسعه عینک واقعیت افزوده اپل متوقف شده است

به گزارش دیجی تایمز، اپل توسعه عینک واقعیت افزوده خود را متوقف کرده است. این گزارش ادعا می‌کند که اپل به طور موقت کار خود را روی عینک واقعیت افزوده / واقعیت مجازی متوقف کرده است. تیم مسئول در اردیبهشت ماه سال جاری منحل شده و اعضای آن به پروژه‌های دیگراختصاص داده شده‌اند.

شایعات قبلی ادعا می‌کردند که عینک واقعیت افزوده اپل در پایان سال جاری میلادی یا سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه می‌رسد. گفته می‌شود که این عینک‌ها تا سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شوند، اما با وجود اینکه در مرحله توسعه قرار دارند، تاخیر همیشه امکان پذیر است.

با وجود اینکه دیجی تایمز چندین بار موارد مربوط به اپل را درست پیش بینی کرده، اما اغلب گزارش‌های آن نادرست از آب در می‌آیند.

اپل به شدت روی کیت واقعیت افزوده سرمایه گذاری کرده تا اپلیکیشن‌ها را به سوی واقعیت افزوده / واقعیت مجازی سوق دهد. امکان دارد که اپل عرضه عینک واقعیت افزوده را به تاخیر بیاندازد اما از نظر من بعید است که به طور کلی آن را کنار بگذارد.

مینگ-چی کو، تحلیلگر با سابقه اپلی معتقد است که اپل روی یک عینک واقعیت افزوده کار می‌کند که با آیفون قابل استفاده است و یک دستگاه مستقل نیست. عینک توان پردازشی‌اش را از آیفون می‌گیرد و فقط اطلاعات مورد نظر را روی صفحه نمایش ۸K خود پخش می‌نماید. سال گذشته یک شایعه منتشر شد که عینک واقعیت افزوده اپل یک سیستم عامل اختصاصی به نام rOS دارد و دارای یک پردازنده معمولی است.

اپل در iOS 13 امکان پشتیبانی از هدست‌های واقعیت افزوده را به صورت پیش فرض نیز اضافه کرده و این دلیل دیگری است که اپل توسعه عینک واقعیت افزوده را به طور کلی کنار نمی‌گذارد. اگر گزارش دیجی تایمز درست باشد به این معناست که اپل با یک مانع بزرگ روبرو شده که محبور به تعطیلی پروژه شده است.

با در نظر گرفتن علاقه مدیر عامل اپل به این تکنولوژی و تاکید به اهمیت آن در آینده، به شخصه فکر می‌کنم که عینک واقعیت افزوده اپل محصول بزرگ بعدی اپل بعد از آیفون و ایرپاد باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.