باز کردن ۶ هزار تب در مرورگر مک پرو ۲۰۱۹!

شکی نیست که مک پرو ۲۰۱۹ یک دستگاه فوق العاده قدرتمند است. با این حال گوگل کروم مرورگری است که هر کامپیوتری را به سمت هنگ کردن بکشاند!

یوتیوبر معروف حوزه تکنولوژی، Jonathan Morrison، تصمیم گرفت که رده بالاترین مک پرو ۲۰۱۹ با ۱.۵ ترابایت رم را به چالش بکشد. این میزان رم چکاری می‌تواند انجام دهد؟

خب به نظر می‌رسد که می‌توان با آن ۶ هزار تب را درمرورگر کروم باز نگه داشت. همه افرادی که در حوزه کامپیوتر و نرم افزار فعالیت دارند، از سنگین بودن گوگل کروم آگاهی دارند که می‌تواند هر کامپیوتری را به زانو دربیاورد. اما این شرایط برای مک بوک پرو با ۱.۵ ترابایت رم صادق نیست.

البته جاناتان برای افزایش رم دستگاه از اپل کمک نگرفته و خود کیت حافظه OWC را تهیه کرده که ۲۰ هزار دلار قیمت دارد. این کیت دارای دوازده رم ۱۲۸ گیگابایت DDR4 است. نصب آن هم بسیار ساده است و فقط کافیست آن را درون اسلات‌های DIMM قرار دهید.

این یوتیوبر برای باز کردن ۶ هزار تب از یک اسکریپت استفاده کرده که آدرس سایت‌های مختلفی را بر اساس بازدید افراد دارد که می‌توان گفت آزمایش را عادلانه می‌کند. جدای از این، آزمایش جانتان نشان داد که گوگل کروم روی macOS می‌تواند بدون هیچ کرشی ۶ هزار تب را باز داشته باشد. نظر شما در رابطه با این توان بالای مک پرو ۲۰۱۹ چیست؟

همچنین ببینید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.