بررسی iOS 14 : هر آنچه که از نسل بعدی سیستم عامل iOS می‌دانیم

مطابق معمول باید در WWDC 2020 منتظر iOS 14 باشیم. نسل بعدی سیستم عامل iOS در پاییز سال آینده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، اما رونمایی آن در کنفرانس توسعه دهندگان سالانه اپل صورت می‌گیرد.

در iOS 14 چه ویژگی‌های جدیدی اضافه می‌شود؟ گفتن از الان بسیار دشوار است، اما می‌توانیم برخی شایعات، طرح‌های مفهومی گمانه‌زنی‌ها و آنچه که از iOS می‌خواهیم را در کنار هم بگذاریم.

iOS 14 : انتظارات

سازگاری

هر ساله با معرفی نسل جدید iOS، پشتیبانی از یک یا چند آیفون قدیمی به پایان می‌رسد. به طور مثال iOS 13 از آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس که در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند، پشتیبانی نمی‌کرد. در کمال تعجب، شایعه شده که iOS 14 از تمامی دستگاه‌هایی که iOS 13 را دریافت کردند، پشتیبانی می‌کند. ما انتظار داشتیم که آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس از لیست دستگاه‌های پشتیبانی شده خارج شوند اما به نظر می‌رسد که آن‌ها یک سال دیگر آپدیت نرم افزاری اپل را دریافت می‌کنند. البته این یک شایعه می‌باشد و ممکن است اشتباه از آب دربیاید. اگر حتی اپل پشتیبانی از آیفون ۶s/6s پلاس را در iOS 14 جای ندهد، آن‌ها با iOS 13 همچنان عالی هستند.

این لیست دستگاه‌هایی است که احتمالا با iOS 14 سازگار هستند:

 • آیفون ۱۱ پرو
 • آیفون ۱۱ پرو مکس
 • آیفون ۱۱
 • آیفون XS
 • آیفون XS مکس
 • آیفون X
 • آیفون ۸ پلاس
 • آیفون ۷
 • آیفون ۷ پلاس
 • آیفون ۶s
 • آیفون ۶s پلاس
 • آیفون SE
 • آیپاد تاچ نسل هفتم

زمان عرضه

اپل معمولا نسخه نهایی نسل جدید iOS را در حوالی یکی دو روزه معرفی آیفون جدید عرضه می‌کند که ما انتظار داریم این اتفاق در اواسط تا اواخر سپتامبر (شهریور) رخ دهد چون به احتمال قریب به یقین اپل برای معرفی آیفون ۹، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس، در آن زمان برنامه دارد. با عرضه دستگاه به بازار، که معمولا یک یا دو هفته بعد از کنفرانس رخ می‌دهد، شما باید نهایتا مهر ماه منتظر نسل بعدی iOS باشید.

iOS 14 : آنچه که از آن می‌خواهیم

با پیشرفت و تکاملی که iOS طی سال‌های متمادی داشته، ما انتظار تغییرات غافلگیر کننده و چشمگیر را نداریم. iOS یک سیستم عامل عالی است، اما قطعا برخی ویژگی‌ها هستند که حضورشان در iOS ما را خوشحال می‌کند.

طراحی مجدد رابط کاربری تماس‌های ورودی

زمانی که شما در iOS تماس دریافت کنید، تمامی صفحه پوشانده می‌شود که خوب نیست. به طور مثال در برخی از نسخه‌های اندروید، تماس ورودی به شکل یک حباب پاپ آپ نمایش داده می‌شود که کل صفحه را نمی‌گیرد و شما می‌توانید به کارتان با گوشی ادامه دهید. قطعا برای همه‌ی ما پیش می‌آید که نمی‌خواهیم جواب تماسی را بدهیم، ولی در iOS تا زمانی که آن فرد تماس را قطع نکند یا شما آن را رد نکنید، نمی‌توانید به کارتان با گوشی ادامه دهید. این ویژگی مدت زیادی است که خواسته بسیاری از کاربران iOS می‌باشد و پاییز سال آینده و iOS 14 زمان و مکان مناسبی برای اجرایی کردن این ایده است.

بررسی iOS 14

تنظیم برنامه‌های پیشفرض

ما در سال ۲۰۲۰ هستیم و اپل باید کمی از سختگیری‌های خود بکاهد. در حالی که برنامه‌های پیشفرض iOS عالی هستند اما بهترین در زمینه خود نیستند، بنابراین اپل باید برای ما حق انتخاب قائل شود. البته بسیاری از کاربران با این شرایط خو گرفته‌اند اما اگر اپل اجازه انتخاب برنامه پیشفرض برای کارهای مختلف را به ما بدهد، عالی می‌شود.

تصویر در تصویر برای آیفون

در حالی که آیپد دارای ویژگی کاربردی تصویر در تصویر است، آیفون فاقد این قابلیت است. این کمبود جای تاسف دارد، چون صفحه نمایش آیفون ۱۱ پرو مکس به قدری بزرگ است که بتواند یک فیلم را در سایز کوچک و بدون مزاحمت قابل توجه پخش کند.

افزایش ویژگی‌های دوربین

در آیفون‌های جدید زمانی که گوشی را به حالت افقی در دوربین جلو بگیرید، به حالت سلفی گروهی می‌رود، اما چرا باید به همینجا ختم شود؟ چرا اپل ویژگی زوم را به دوربین سلفی اضافه نکند؟ چرا کنترل‌های دستی را در دوربین نداشته باشیم؟ ما این موارد را برای iOS 14 می‌خواهیم.

شخصی سازی بیشتر

شخصی سازی سیستم عامل پاشنه آشیل همیشگی iOS بوده است و مردم به این شرایط عادت کرده‌اند و کسی انتظار شخصی ساز همانند اندروید را ندارد. با این حال، این بدان معنا نیست که اپل نباید شرایط را تغییر دهد. شاید بتوان جابجایی آزادانه آیکون‌ها را در صفحه اصلی ابتدایی‌ترین خواسته شخصی سازی دانست. همچنین ما خواهان تصاویر پس زمینه و آهنگ زنگ پیشفرض بیشتر در دستگاه هستیم. اینکه تصاویر پس زمینه دلخواهمان هم برای خوانایی بهتر متن‌ها و زیبایی، تار شوند هم ویژگی بدی نیست.

خواسته شما از iOS 14 چیست؟

منبع PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.