اپل تا سال ۲۰۳۰ رد پای خود را در تولید کربن از بین می‌برد

144

اپل به تازگی ویدیو جدیدی را در کانال یوتیوب خود به اشتراک گذاشته که درباره آب و هوای زمین و تلاش‌های این کمپانی برای از بین بردن تمام اثر کربن خود تا قبل از سال ۲۰۳۰ است.

اپل در آوریل امسال به یک شرکت کربن خنثی تبدیل شد و یا به عبارت ساده‌تر آلاینده‌های کربن را به طور کلی با استفاده از برق ۱۰۰ درصد تجدید پذیر در خرده فروشی‌ها، مقر اصلی و سایر امکانات شرکت حذف کرد. حتی مسافرت‌های کاری اپلی‌ها نیز کربنی را به کره زمین نمی‌رساند.

اپل در این باره گفته: ما از انرژی ۱۰۰ درصد تجدید پذیر استفاده می‌کنیم و برای حذف کربن به صورت طبیعی روی جنگل‌ها، تالاب‌ها و چمنزارها سرمایه گذاری کرده‌ایم.

کمپانی اپل در توضیح این ویدیو نوشته: ما یک هدف کاملا متفاوت در ذهن داریم. این یک نوع برنامه جسورانه است. تا سال ۲۰۳۰ تمام ردپای کربن ما -از تولید گرفته تا حمل و نقل و بازیافت مواد- حذف خواهد شد.

برای انجام این کار ما در سراسر زنجیره تامین خود از انرژی تجدید پذیر و مواد بازیافت شده استفاده خواهیم کرد. ما در حال بازگرداندن اکو سیستم‌های طبیعی در سراسر جهان خواهیم بود. و ما تا جایی که بتوانیم این کار را ادامه می‌دهیم.

چنین برنامه‌ای در سطح جهانی به یک فرآیند تولید پایدار نیاز دارد و اپل با توجه به تخصصش در تولید در سطح جهانی، شرکت مناسبی است که می‌تواند این کار را انجام دهد.

اپل در جای دیگری از این ویدیو می‌گوید: ساخت محصولاتی بدون تولید کربن که مردم سراسر جهان دوست داشته باشند، شاید بسیاری از مردم بگویند غیر ممکن است. ما می‌گوییم این چنین نیست، به ما توجه کنید و ببینید.

همچنین بخوانید:

از طريق Apple
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.