اپل تا سال ۲۰۳۰ رد پای خود را در تولید کربن از بین می‌برد

اپل به تازگی ویدیو جدیدی را در کانال یوتیوب خود به اشتراک گذاشته که درباره آب و هوای زمین و تلاش‌های این کمپانی برای از بین بردن تمام اثر کربن خود تا قبل از سال ۲۰۳۰ است.

اپل در آوریل امسال به یک شرکت کربن خنثی تبدیل شد و یا به عبارت ساده‌تر آلاینده‌های کربن را به طور کلی با استفاده از برق ۱۰۰ درصد تجدید پذیر در خرده فروشی‌ها، مقر اصلی و سایر امکانات شرکت حذف کرد. حتی مسافرت‌های کاری اپلی‌ها نیز کربنی را به کره زمین نمی‌رساند.

اپل در این باره گفته: ما از انرژی ۱۰۰ درصد تجدید پذیر استفاده می‌کنیم و برای حذف کربن به صورت طبیعی روی جنگل‌ها، تالاب‌ها و چمنزارها سرمایه گذاری کرده‌ایم.

کمپانی اپل در توضیح این ویدیو نوشته: ما یک هدف کاملا متفاوت در ذهن داریم. این یک نوع برنامه جسورانه است. تا سال ۲۰۳۰ تمام ردپای کربن ما -از تولید گرفته تا حمل و نقل و بازیافت مواد- حذف خواهد شد.

برای انجام این کار ما در سراسر زنجیره تامین خود از انرژی تجدید پذیر و مواد بازیافت شده استفاده خواهیم کرد. ما در حال بازگرداندن اکو سیستم‌های طبیعی در سراسر جهان خواهیم بود. و ما تا جایی که بتوانیم این کار را ادامه می‌دهیم.

چنین برنامه‌ای در سطح جهانی به یک فرآیند تولید پایدار نیاز دارد و اپل با توجه به تخصصش در تولید در سطح جهانی، شرکت مناسبی است که می‌تواند این کار را انجام دهد.

اپل در جای دیگری از این ویدیو می‌گوید: ساخت محصولاتی بدون تولید کربن که مردم سراسر جهان دوست داشته باشند، شاید بسیاری از مردم بگویند غیر ممکن است. ما می‌گوییم این چنین نیست، به ما توجه کنید و ببینید.

همچنین بخوانید:

از طريق Apple
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.