کمک قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ به یک دوچرخه سوار

شاید برخی فکر کنند ویژگی تشخیص سقوط یا همان افتادن اپل واچ، یک قابلیت بیشتر تبلیغاتی است. در یکی از موارد دیگری که تکنولوژی جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، ویژگی تشخیص افتادن باعث شده که کمک، به یک دوچرخه سوار که با ماشین تصادف کرده، به موقع برسد.

جی دیکسون در شمال شرقی انگلستان مشغول دوچرخه سواری بوده است. یک ماشین به وی می‌زند و خودش و دوچرخه به هوا رفته و به زمین برخورد می‌کنند. ویژگی تشخیص افتادن یا همان Fall Detection در اپل واچ وی فعال شده و درخواست کمک کرده است.

دیکسون در این باره گفته: بلافاصله از دوچرخه جدا شدم و سرم ضربه خورد. راننده برای دیدن من پیاده شد اما من به طور باورنکردنی خسته بودم و هوشیاری خود را از دست میدادم.

به گفته این دوچرخه سوار بدشانس، زنده بودنش را مدیون قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ است. وی گفته: وقتی که افتادم، ساعتم به اورژانس و همسرم مسئله را اطلاع داد. ساعت تشخیص داده بود که افتاده‌ام و مکان دقیقم را برای اورژانس و همسرم فرستاده بود. دقیقا ظرف ۱۵ دقیقه همسرم بالای سر من حاضر شد.

دیکسون در حال حاضر با کبودی و زخم دوران نقاهت خود را پشت سر می‌گذارد و به دوچرخه سواری بعد از این اتفاق فکر می‌کند. مشخص نیست که اپل واچ وی چه مدلی بوده اما قابلیت تشخیص افتادن در اپل واچ SE، اپل واچ سری ۴ و جدیدتر وجود دارد.

این اولین بار نیست که اپل واچ جان یک فرد را نجات می‌دهد و ما در گذشته نیز به دفعات گزارش‌های مشابه داشته‌ایم که می‌توانید برخی را در پایین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.