اپل واچ جان یک پیرزن ۸۰ ساله را نجات داد!

0 2,365

اپل واچ سری ۴ قابلیتی را دارا است که افتادن زمین کاربر را تشخیص می‌دهد. هنگامی که دارنده اپل واچ به زمین می‌خورد دستگاه آلارم پخش می‌کند که افراد نزدیک به صحنه مطلع شوند. همچنین دستگاه گزینه‌‌های تماس با خدمات اضطراری و رد هشدار را به کاربر نشان می‌دهد. اگر فرد تا یک دقیقه حرکت نکند اپل واچ به صورت خودکار به خدمات اضطراری زنگ می‌زند. سپس زمین خوردن و مکان آن به مخاطبی که برای موارد اضطراری تعریف شده است، اطلاع داده می‌شود.

اپل واچ با قابلیت‌های خود در گذشته جان افراد زیادی را نجات داده است. طبق گزارش جدیدی که منتشر شده این بار این گجت پوشیدنی به کمک یک پیرزن ۸۰ ساله در مونیخ آمده است. قابلیت تشخیص افتادن به طور خودکار برای افراد بالای ۶۵ سال در اپل واچ سری ۴ فعال است. زمانی که این خانم آلمانی به زمین خورد و هوشیاریش را از دست داد، اپل واچ با سرویس اضطراری تماس گرفت و حادثه را به همراه مکان رخ دادن آن گزارش داد.

زمانی که آمبولانس به مکان رسید به علت قفل بودن درب آن‌ها نتوانستند وارد شوند. بنابراین آتش نشانی نیز حاضر شد تا درب را بشکند. در همان زمان نیز پسرش با هشداری که از اپل وا‌چ دریافت کرده به محل حادثه می‌رسد و خدمه آمبولانس را در حال رسیدگی به مادرش می‌بیند. خوشبختانه این قابلیت به صورت خودکار فعال شده و دارنده آن خبری از این ویژگی نداشته است.

در کنار تشخیص سقوط، اپل واچ سری ۴ دارای قابلیت زیر نظر گرفتن ضربان قلب و همچنین الکتروکاردیو گرام (ECG) است. ECG ریتم‌های غیر طبیعی قلب را تشخیص می‌دهد و می‌تواند هشدار اولیه فیبریلاسیون دهلیزی را به شما بدهد. این مشکل می‌تواند منجر به لخته شدن خون، سکته مغری و قلبی بیمار شود. گفته می‌شود برای سری ۵ این دستگاه قابلیت نظارت بر خواب نیز، که در بسیاری از ساعت‌های هوشمند فعلی دیده می‌شود، اضافه می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.