ثبت شده با آیفون XS ؛ تحقیقات بر روی کوسه نهنگ های مالدیو

اپل برای تبلیغ همیشه ویدیو و تصاویری که با آیفون ثبت شده‌اند را منتشر می‌کند و کمپین #ShotoniPhone به همین منظور ایجاد شده است. اخیرا محققان به دنبال نهنگ کوسه های مالدیوی رفته‌اند و از آیفون برای ثبت این لحظات استفاده کرده‌اند.

این ویدیو ۸ دقیقه می‌باشد که نسبت به سایر ویدیوهای تبلیغات اپل طولانی‌تر است. این ویدیو برای برنامه تحقیقاتی نهنگ کوسه مالدیو است که به اختصار MWSRP نامیده می‌شود.

این برنامه تحقیقاتی توسط یک موسسه خیریه پایه ریزی شده است و هدف آن حفاظت از نهنگ کوسه‌ها می‌باشد. تیم MWSRP جمعیت و حرکت نهنگ‌ها را با استفاده از برنامه iOS زیر نظر می‌گیرند.

کوسه نهنگ گونه‌ای از کوسه است که از موجودات کوچک دریایی همانند پلانکتون‌ها تغذیه می‌کنند که به خاطر اندازه بزرگش به کوسه نهنگ شهرت یافته است، این نوع کوسه‌ها به انسان حمله نمی‌کنند. کوسه نهنگ گاها تا ۱۸ متر نیز رشد می‌کند! این گونه در خطر انقراض در آب‌های آزاد کشورمان یعنی خلیج فارس و عمان نیز یافت می‌شود.

این ویدیو با آیفون XS و با کمک کمی از تجهیزات و برنامه‌های تخصصی تهیه شده است. می‌توانید این ویدیو جذاب را از بالای همین مطلب مشاهده کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.