سنسور ECG اپل واچ سری ۴ جان یک نفر را نجات داد

اپل اخیرا watchOS 5.1.2 را منتشر کرد که امکان استفاده از سنسور الکتروکاردیوگرام (ECG) را برای کاربران اپل واچ سری ۴ فعال کرد. اپل واچ با استفاده از سنسورهای تعبیه شده فعالیت قلب را زیر نظر می‌گیرد و در صورتی که از حالت نرمال فعالیت این عضو حیاتی خارج شود، اطلاع رسانی لازم را انجام می‌دهد. در گذشته نیز گزارش‌هایی مبنی بر نجات جان انسان‌ها به وسیله اپل واچ داشته‌ایم.

سنسور ECG اپل واچ سری ۴ تا به اینجا حداقل جان یک نفر را نجات داده است. طبق گفته یکی از کاربران Reddit، او سنسور ECG را فعال کرده است و ساعت ضربان نامنظم قلبش را به او اطلاع داده است. با استفاده از سنسور ECG مشخص شده که او دارای فیبریلاسیون دهلیزی است و در هر بار آزمایش نتیجه یکسان بوده است.

پس از رانندگی و رسیدن به بیمارستان او به اورژانس مراجعه کرده و گفته که من با ویژگی جدید اپل واچ خود متوجه یک مشکل شده‌ام، وی در ابتدا این نتیجه اپل واچ را زیاد جدی نگرفته و صرفا برای محکم کاری به بیمارستان مراجعه کرده است. زمانی که یک تکنسین وضعیت قلب او را مشاهده کرده است، به وی گفته که هر چی سریعتر به دکتر مراجعه کند. پس از بررسی‌ها دکتر به وی گفته که باید سهام اپل را بخرد، چون احتمالا جان او را نجات داده است. دکتر گفته که من درباره این قابلیت در شب گذشته خوانده‌ام، اما توقع نداشتم اولین مورد من در بیمارستان باشد. دکتر این فرد را به یک متخصص قلب ارجاع داده است و در نهایت او با یک نسخه به خانه برگشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.