اپل واچ جان یک فرد با جمجمه شکسته را نجات داد

اپل واچ جدای از ویژگی‌های سلامتی و کاربردی مختلفش، برای نجات دادن جان افراد نیز شناخته شده است. جدیدترین مورد نجات جان توسط اپل واچ، به خاطر قابلیت تشخیص افتادن آن است که اخبار WABC-TV Eyewitness آن را پوشش داد. براندون اشنایدر ۲۵ ساله، که به فروش دوچرخه‌های ثابت مشغول است، بدون اپل واچ احتمالا تا کنون مرده بود. وی از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار می‌باشد و در ۴ ماراتن نیز شرکت نموده است.

براندون از اپل واچ برای ردیابی فعالیت‌های بدنی خود استفاده می‌کند و می‌گوید مطمئن است اپل واچ به نجات جانش کمک کرده است. وی در ادامه گفت چند روزی بود که درد شدیدی در شکم داشتم و سرانجام تصمیم گرفتم به بیمارستان بروم. این متفاوت از سایر دردهایی بود که در گذشته تجربه کرده بودم و عذاب آور بود.

همچنین بخوانید:

نجات جان دیگری با اپل واچ

او در ۱۲ جولای به همراه پدرش به اورژانس بیمارستان مراجعه کردند. وی به سرویس بهداشتی رفتی و وقتی به آنجا رسید، احساس خوبی نداشت. اشنایدر می‌گوید دست‌های خودم را شستم و داشتم فکر می‌کردم اتفاقی می‌افتد. من به یاد ندارم که روی زمین بیفتم یا چیزی به سرم خورده باشد یا به طور کلی هر اتفاق خاص دیگری بعد از آن افتاده باشد؛ اما بعد از چند دقیقه بی‌هوش می‌شود.

بعد از چند ثانیه که وی به زمین میفتد، اپل واچ به پدرش هشدار می‌دهد که وی در خطر است. اشنایدر در این باره می‌گوید: اپل واچ افتادن من را تشخیص داد و من به پیامی که ۴۵ ثانیه وقت داشتم به آن پاسخ دهم، واکنشی نداشتم. در واقع من در مکان و زمان مناسبی برای وقوع چنین شرایطی بودم. پدر اشنایدر پس از دریافت هشدار، کارکنان بیمارستان را خبر کرده و به طرف پسرش هدایت نموده است.

بعد از سی‌تی اسکن مشخص شد که اشنایدر دارای هماتوم خطرناک و شکستگی جمجمه است. او تحت جراحی فوری مغز قرار گرفت. دکتر داریان ساتون، پزشک اورژانس و مشارکت کننده پزشکی ABC News در این باره گفت: او فوق‌العاده خوش شانس است. ما در پزشکی یک اصطلاح داریم که می‌گوییم «زمان مغز است»، و به این معنا می‌باشد که این یکی از آسیب‌هایی است که باید سریعا به آن رسیدگی کنید، زیرا هر دقیق می‌تواند آسیب بیشتری به مغز وارد کند.

اشنایدر می‌گوید که انتظار می‌رود به طور کامل بهبود یابد. او نجات یافتنش را مدیون بیمارستان، شیوه زندگی فعال و اپل واچ خود می‌داند. او گفته کسانی که دارای ساعت اپل هستند باید مخاطبین اضطراری خود را تنظیم کنند. اشنایدر در ادامه گفت: من نمی‌دانم چه چیزی قبل از این حادثه باعث شد که مطمئن شوم قبلا این کار را انجام داده‌ام اما می‌خواهم مردم را تشویق به انجام این کار کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.