برنامه ECG اپل واچ جان یک مرد را نجات داد

ما اخبار متعددی از نجات جان افراد توسط اپل واچ داشته‎ایم. اینکه تکونولوژی جدید باعث می‌شود ما به خوبی از مشکلات احتمالی سلامتی خودمان مطلع شویم، هیجان انگیز است. یک کاربر Reddit ماجرایی را شرح داده که، برنامه ECG یا الکتروکاردیوگرام اپل واچ چگونه تهدید زندگی‌اش را خنثی کرده است.

پل هریسون ظاهرا یک فرد کاملا سالم و در حال تمرین برای ماراتن پیش رو بود. پل تپش قلب گرفت و نگاهی به اپل واچ خود انداخت که راهنمایی آن را ببینید و متوجه شود مشکل کجاست. لازم به ذکر است برنامه ECG تنها یک هفته قبل از این ماجرا در انگلستان عرضه شده و اگر یک هفته دیرتر عرضه میشد، احتمالا پل به کام مرگ فرو می‌رفت.

در ۵ آوریل من احساس تپش قلب کردم که به نظر نمی‌رسید قصد توقف داشته باشد. زمانی که اپل واچ را به مچم بستم، ویژگی ECG که یک هفته قبل برای من منتشر شده بود، به کمکم آمد. این برنامه هشدار فیبریلاسیون دهلیزی را به من داد و توجه من را بیشتر به آنچه که در حال اتفاق بود، جلب کرد.

این هشدار اپل واچ باعث شد که هرسیون تصمیم بگیرد که به پزشک مراجعه کند. پس از مشاوره و چندین آزمایش خون، مشخص شد که وی نیاز به عمل باز قلب دارد و برای ۳ جولای وقت عمل گرفت.

با یک سری رویداد که منجر به حادثه و شرایط اضطراری شد، به من گفتند که نباید در ماراتن که ۱۰ روز با آن فاصله داشتم شرکت کنم و تا حالا نیز جانب احتیاط را رعایت کرده‌ام. دو ماه و نیم بعد و پس از سپری کردن چندین آزمایش، دکترها به من گفتند که نیاز به ترمیم دریچه قلب و عمل باز دارم و حدود یک هفته دیگر باید تن به این عمل بدهم.

هریسون همچنین گفته که اگر هشدار اپل واچ نبود وی تپش قلبش را نادیده می‌گرفت. در این شرایط وی در ماراتن شرکت می‌کرد و احتمالا موجب مرگش میشد! در حال حاضر ویژگی ECG در برخی از کشورها در دسترس است.

دیگر داستان‌های نجات جان توسط اپل واچ:

سنسور ECG اپل واچ سری ۴ جان یک نفر را نجات داد

اپل واچ جان یک پیرزن ۸۰ ساله را نجات داد!

اپل واچ جان یک زن را نجات داد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.