دوربین زمان پرواز فقط مختص به آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس است

ما شایعات بسیاری مبنی بر حضور دوربین زمان پرواز یا همان ToF در سری آیفون ۱۲ داشتیم که شهریور ماه پیش رو معرفی خواهد شد. طبق گزارش جدید ۹to5Mac، اپل قصد دارد فقط در آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس از این سنسور استفاده نماید و خبری از دوربین زمان پرواز در آیفون ۱۲ معمولی نیست.

این گزارش بر اساسی کدی است که در نسخه داخلی iOS 14 یافته شده است. این کد به آیفون‌های ۲۰۲۰ با نام رمزی d5x اشاره دارد و منطقی است، چون سری آیفون ۱۱ دارای نام رمزی d4x می‌باشد. از بین مدل‌های موجود در کدها فقط دو مدل دارای سنسور زمان پرواز هستند و این یعنی آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس از این سنسور بهره می‌برنند. آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس طبق این گزارش و اطلاعات قبلی، از یک دوربین چهارگانه بهره می‌برند که در کنار سنسور ToF یک دوربین اصلی، تله فتو و سوپوارد واید حضور دارند.

مانند سیستم دوربین TrueDepth که برای فیس آیدی استفاده می‎شود، دوربین زمان پرواز یا همان ToF هم دارای سنسور مادون قرمز است که آن را قادر به تولید مدل‌های سه بعدی از موضوع مقابلش می‌نماید. در حالی که ما چندین گوشی اندرویدی با حسگر ToF داریم، هیچکدام از آن‌ها از این سنسور به خوبی استفاده نکرده‌اند و تجربه متفاوتی از واقعیت افزوده را ارائه ندادند. اپل در برنامه Measure از این سنسور استفاده می‌کند و آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس فاصله و سایر محاسبات اندازه‌ای را با دقت بیشتری انجام می‌دهند.

با استفاده از دوربین ToF می‌توان ویژگی‌های مختلفی را بر مبنای واقعیت افزوده به آیفون اضافه کرد. طبق گزارشات قبلی این شرکت روی یک برنامه واقعیت افزوده جدید کار می‌کند که با iOS 14 عرضه خواهد شد. به نظر می‌رسد که اپل در سال ۲۰۲۰ به دنبال حرکت بزرگ در حوزه واقعیت افزوده است و طبق شایعات، آیپد پرو جدید هم از سنسور ToF بهره خواهد برد.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.