استفاده از دو دوربین همزمان در iOS 13 و iPadOS 13

در iOS 13 و iPadOS 13 که به تازگی معرفی شده، امکان فیلمبرداری و تصویر برداری از دوربین عقب و جلو به صورت همزمان وجود دارد. این ویژگی با iOS 13 و iPadOS 13 به آیفون و آیپدهای اخیر اضافه می‌شود. البته این قابلیت چیز جدیدی نیست و ما در برخی از مدل‌های نوکیا و گلکسی سامسونگ شاهد آن بوده‌ایم.

با این ویژگی شما می‌توانید در حالت فیلمبرداری افقی صحنه مقابل را ثبت کنید و دوربین سلفی نیز واکنش شما را ثبت می‌نماید. شما امکان ذخیره هر دو فیلم یا تصویر را دارید. این ویژگی و APIـهای جدید iOS 13 و iPadOS 13 به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد، اپلیکیشن‌هایی را ارائه کنند که می‌تواند صدا و تصویر را از هر دو دوربین عقب و جلو استریم کند.

اپل همچنین امکان اولویت بندی میکروفون‌ها را شرح داده که می‌توان برای شکل دادن به صدا استفاده کرد. توسعه دهندگان با این ویژگی می‌توانند به صورت تصویر در تصویر نیز از خروجی دو دوربین استفاده کنند.

اپل این ویژگی را در کنفرانس WWDC 2019 به نمایش گذاشته و متذکر شد که دوربین‌ها بدون وقفه در پخش می‌توانند تغییر کنند. توسعه دهندگان همچنین می‌توانند که از دوربین‌های TrueDepth استفاده کنند و انتخاب کنند که از کدام از دوربین‌های تله-فوتو یا عریض برای استریم جداگانه استفاده شود.

البته با توجه به محدودیت‌های سخت افزاری کاربران فقط امکان داشتن یک استریم از دو دوربین را  خواهند داشت. اپل لیست فرمت‌ها و دستگاه‌های پشتیبانی شده را برای حالت چند دوربینه منتشر کرده که تنها در آیفون و آیپدهای جدید از جمله آیفون XR، آیفون XS، آیفون XS مکس و آیپد پرو در دسترس خواهد بود.

همچنین بخوانید: iOS 13 ؛ معرفی و بررسی کامل [۱۰۰ ویژگی جدید سیستم عامل آیفون] – آپدیت شد 

منبع Apple
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.