شکایت تلگرام از اپل!

اپل با شکایت دیگری در رابطه با قانون آنتی-تراست یا همان ضد انحصار مواجه شده که این بار از سوی تلگرام در اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است. تلگرام در شکایت خود ادعا دارد که اپل وقتی اجازه نمی‌دهد کاربران خارج از اپ استور اپلیکیشن‌ها را دانلود و نصب کند، رقابت را محدود کرده است.

اپل در حال حاضر برای دو موضوع اپ استور و اپل پی موضوع تحقیق اتحادیه اروپا است. قبلا هم توسعه دهندگان مهمی از جمله Spotify از اپل به اتحادیه اروپا شکایت کرده بودند.

اپل مدت‌ها است که استدلال می‌کند کمیسیون ۳۰ درصدی که از تراکنش‌های اپ استور می‌گیرد برای سرپا نگه داشتن این سرویس است. با این حال در یک پست وبلاگ عمومی، پاول دوروف، بنیان گذار تلگرام ادعا می‌کند که اپل هر ماه میلیاردها دلار از سمت شخص ثالث برای میزبانی اپلیکیشن‌ها دریافت می‌کند ولی هزینه‌های آن‌ها میلیون‌هار دلار است نه میلیارد.

در حقیقت بخشی از پولی که اپل از توسعه دهندگان می‌گیرد هزینه اپ استور می‌شود. اپل هر سه ماهه میلیاردها دلار درآمد از اپلیکیشن‌های شخص ثالث دریافت می‌کند. در همین حال هزینه‌های مورد نیاز برای میزبانی و بررسی این اپلیکیشن‌ها در حد میلیون‎ها دلار است نه میلیارد. ما این را می‌دانیم، به دلیل آنکه در تلگرام هستیم و مطالب عمومی بسیار بیشتری را از اپ استور تا کنون مرور کرده‌ایم. در واقع هر شرکتی که دارای یک پلتفرم ویدیویی گسترده است نیاز به سرور و بررسی کننده بیشتری نسبت به یک شرکت ارائه کننده فروشگاه برنامه دارد.

دوروف در پست خود به موارد دیگری مربوط به اپل هم اشاره می‌کند و برای مخالفت با گرفتن ۳۰ درصد کمیسیون اپل دلیل می‌آورد. او حتی معتقد است که اپل دیگر نوآوری نمی‌کند و سعی می‌کند از لحاظ ویژگی و سخت افزار با گوشی‌های اندرویدی روبرو شود.

اپل اخیرا با انتقاد شدید توسعه دهندگان برای دریافت ۳۰ درصد کمیسیون روبرو شده است. تیم کوک به تازگی از سیاست‌های این شرکت برای اپ استور دفاع کرده و گفت که با همه توسعه دهندگان به غیر از آمازون یکسان رفتار می‌کند. آمازون درصد کمتری را نسبت به تمامی توسعه دهندگان به اپل برای سرویس Prime Video می‌پردازد.

همچنین بخوانید:

از طريق Telegram
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.