اشاره کوالکام به تاخیر در عرضه آیفون ۱۲

کمپانی Broadcom، که یکی از تامین کنندگان اپل است، قبلا به تاخیر در عرضه آیفون ۱۲ اشاره کرده بود. کوالکام هم همین موضوع را با اظهار نظر جدید مدیر ارشد مالی شرکت مشخص کرده است. وی اخیرا گفته که به خاطر تاخیر در عرضه یک پرچمدار، فروش سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ آن‌ها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اپل مودم‌های ۵G آیفون سری ۱۲ را از کوالکام تامین می‌کند. اپل سال گذشته میلادی تمام اختلافاتش با کوالکام را حل کرد تا بتواند به مودم مورد نیاز آیفون ۱۲ دسترسی داشته باشد چون تیم اینتل نتوانست انتظارات اپل را برآورده کند. اپل قصد اضافه کردن قابلیت ۵G به تمامی آیفون‌های سری ۱۲ را دارد و هر تامین کننده‌ای از پس تولید چنین حجم از سفارش با کیفیت بالا برنمی‌آمد.

در حالی که Akash Palkhiwala مدیر ارشد مالی کوالکام اشاره‌ای به اپل نکرد، مشخص است این سازنده ساکن سن دیگو به کمپانی کوپرتیونیی اشاره داشته است. هیچ پرچمداری نمی‌تواند در سه ماهه مالی کوالکام تا این حد تاثیر گذار باشد. طبق پیش بینی تحلیلگران کوالکام حدود ۱۵۹ میلیون تراشه را به بازار عرضه می‌کند اما پیش بینی خود این شرکت حدود ۱۵۵ میلیون است.

گزارش‌ها و شایعات متعددی از گوشه و کنار درباره تاخیر در عرضه آیفون ۱۲ منتشر می‌شوند. با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌ها، تداخل در سفرهای کاری مسئولین اپل و مولفه‌های دیگر همگی باعث شدند که عرضه آیفون ۱۲ با تاخیر مواجه شود. اپل معمولا در اوایل ماه سپتامبر آیفون‌های جدید را معرفی می‌کند و تا پایان ماه آن‌ها را به بازار عرضه می‌نماید ولی ظاهرا این بار یک تا دو ماه تاخیر رخ می‌دهد.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.