آیفون ۲۰۲۰ با مودم ۵G کوالکام عرضه می‌شود

کوالکام و اپل با یکدیگر اختلاف نظرهایی را داشتند که موجب نبرد قانونی طولانی مدتی بین آن‌ها شد. اما سرانجام این دو مشکلات را حل و فصل کردند و طبق گزارش جدید، مودم‌های ۵G کوالکام از سال ۲۰۲۰ در آیفون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش Nikkei، اپل برنامه دارد که از مودم کوالکام برای سال ۲۰۲۰ در آیفون بهره ببرد. کوالکام و اپل اعلام کرد‌‎ه‌اند که با یکدیگر قرارداد بسته‌اند و بخشی از آن تامین تراشه ۵G در سال آینده است. اپل در حال حاضر مودم‌های ۵G کوا‌لکام را تست می‌کند و از تامین کنندگان هم خواسته است این کار را انجام دهند.

در گذشته نیز پیش بینی نشده بود که اپل از یک مودم ۵G برای آیفون در سال ۲۰۱۹ استفاده کند، در این گزارش نیز همین موضع تایید شده است.

برای استفاده از تراشه‌های کوالکام خیلی دیر است، اما برای سال ۲۰۲۰ اپل تراشه مودم از جمله ۵G را پس از نهایی شدند قرارداد از تولید کننده  تهیه خواهد کرد. – یک منبع معتبر که از مفاد توافقنامه خبر داشت

در گذشته اینتل قرار بود که این کار را انجام دهد. اما خبرها حاکی از آن بود که اینتل به برنامه زمانی اپل نخواهد رسید و کوپرتیونی‌ها نیز علاقه‌ای به تامین تراشه از سامسونگ یا هواوی نداشتند و این قطعا یکی از دلایل صلح بین این دو کمپانی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.