احتمالا تا سال ۲۰۲۱ خبری از آیفون ۵G نخواهد بود

اپل برای عرضه یک آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ برنامه دارد اما ظاهرا این برنامه در خطر است، چرا که اینتل بر روی رسیدن به اهداف توسعه مودم XMM 8160 5G خود کار می‌کند. اپل به دنبال مودم انحصاری ۵G اینتل است تا اینکه مودم داخلی خود آماده شود.

برای اینکه اپل آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ معرفی کند، باید اینتل تراشه‌های نمونه را تا اوایل تابستان ۲۰۱۹ به اپل ارسال کنید، و طرح نهایی آن در اوایل سال ۲۰۲۰ آماده شود. با این حال اینتل تلاش کرده است که با این برنامه زمانی مخالفت کند و این رابطه دو کمپانی را تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر سه مدیر پروژه مختلف در اینتل برای مدیریت روابط با اپل وجود دارد.

اپل در حال حاضر ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مهندس را برای کار بر روی مودم ساخت خود برای آیفون استخدام کرده است. این شرکت توانسته مهندسین فرکانس رادیویی را از هر دو شرکت کوالکم و اینتل را به تیم خود اضافه کند که در یک مرکز تحقیق و توسعه مشغول به کار هستند. با این حال تلاش اپل در بهترین حالت برای سال ۲۰۲۱ جواب خواهد داد.

اپل با سامسونگ و مدیاتک نیز مذاکراتی را برای استفاده از مودم‌های ۵G آن‌ها در سال ۲۰۲۰ داشته است. با این وجود هیچ کدام به تنهایی قادر به تامین مودم ۵G برای اپل نیستند. بهترین گزینه برای اپل کوالکام است که با توجه به شرایط موجود بین دو کمپانی بعید است که با هم همکاری داشته باشند.

طبق گزارش Fast Company، سفارش‌های مودم اپل برای اینتل آنچنان سودآور نیستند. اپل مذاکرات خوبی را برای قیمت گذاری مودم‌های اینتل داشته و حاشیه سود اینتل بسیار پایین است. همچنین در توافقنامه ذکر شده که اینتل باید مهلت زمانی را در نظر بگیرد و سفارشات اپل را همیشه در اولویت باشند.

اینتل برای اینکه از TSMC عقب نماند نیاز به توسعه بخش تولید تراشه‌های ۷ نانومتری دارد. این به یک سرمایه گذاری عظیم در اینتل نیاز دارد و تامین سفارش اپل در این کار تداخل ایجاد می‌کند و می‌تواند سفارش کوپرتیونیی‌ها را از اولیت خارج کند. از سوی دیگر تامین سفارش برای اپل و کار کردن بر روی تراشه‌های ۷ نانومتری، باعث می‌شود که سفارشات مشتریان سود آور از برنامه اینتل خارج شود و این مشکلاتی است که مدیر عامل جدید اینتل روبروت سوان با آن مواجه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.