شکست اپل در توسعه مودم ۵G برای آیفون ۱۵

مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته شده اپل در توییتر گفته که اپل از مودم‌های کوالکام در سری آیفون ۱۵ استفاده می‌کند چون احتمالا توسعه مودم ۵G این کمپانی شکست خورده است.

گزارشات قبلی از کو و دیگر تحلیلگران معتبر نشان می‌داد که اپل در حال توسعه مودم ۵G خود است تا وابستگی را به تامین کنندگن خارجی مانند کوالکام کاهش دهد. این امر به اپل کنترل بیشتری روی ادغام سخت افزار و نرم افزار می‌دهد و در برابر اثرات مختلف نامطلوب زنجیره تامین حفاظت می‌کند. پیش از این گفته می‌شد، اپل برای ۸۰ درصد تراشه‌ها با سازنده‌های دیگری قرارداد می‌بندد و کوالکام تنها ۲۰ درصد از مودم‌های ۵G آیفون ۱۵ را تامین می‌کند.

مینگ-چی کو در یک رشته توییت می‌گوید که طبق برآوردها، تلاش اپل برای توسعه مودم شکست خورده است. حالا شرایط تغییر کرده و کوالکام ۱۰۰ درصد تراشه‌های ۵G را برای آیفون ۲۰۲۳ تامین خواهد کرد. این موقعیت باعث می‌شود که کوالکام به عنوان تامین کننده انحصاری اپل، وضعیت مالی خوبی در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ و نیمه اول سال ۲۰۲۴ داشته باشد.

با این حال کو معتقد است که اپل قصد ندارد پروژه توسعه مودم را سریعا متوقف کند. او می‌گوید که سازنده آیفون در نهایت مودم خود را جایگزین کوالکام خواهد کرد. با این حال تا زمانی که پیشرفت آن به اندازه کافی گسترده باشد، با کوالکام همکاری می‌کند تا زمان را برای توسعه آیفون ۱۵ از دست ندهد. همچنین بخوانید: ساخت میانبر برای رفرش تمامی برنامه و بازی‌های سایدلود شده با AltStore .

علاوه بر دفاع از اپل در برابر چالش‌های زنجیره تامین، یک مودم سفارشی مزایای دیگری را نیز دارد. با این مودم اپل می‌تواند بازده باتری بیشتری را به کاربران بدهد. از نظر مالی نیز حاشیه سود اپل روی محصولات بیشتر می‌شود چون دیگر کوالکام سودی نخواهد برد.

شایعات قبلی حاکی از آن بود که اپل برای ساخت مودم‌های ۵G سفارشی خود با TSMC همکاری خواهد کرد. در حال حاضر کو بر این باورست که کوالکام برای بهبود شرایط وارد عمل شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.