برنامه جهانی بازیافت اپل گسترش می‌یابد

اپل به تازگی اعلام کرده است که مکان‎های بازیافت آیفون را در ایالات متحده آمریکا ۴ برابر کرده است که مشتریان آیفون‌های قدیمی خود را برای بازیافت ارسال کنند. کوپرتیونیی‌ها با استفاده از ربات Daisy فرآیند بازیافت آیفون‌های قدیمی را انجام می‌دهند.

این ربات هم اکنون برای جداسازی و بازیافت آیفون‌ها پس داده شده به Best Buy در آمریکا و فروشگاه‌های KPN در هلند نیز استفاده می‌شود. اپل سالانه تقریبا ۱.۲ میلیون آیفون را بازیافت می‌کند. این کمپانی همچنین در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷.۸ میلیون دستگاه را بازسازی _refurbished _ کرده است.

بازیافت پیشرفته باید به بخش مهمی از زنجیره تامین الکترونیک تبدیل شود و اپل پیشگام مسیر جدیدی برای کمک به پیشبرد صنعت ما است. ما سخت کار می‌کنیم تا محصولاتی طراحی شود که مشتریان مدت زمان طولانی را از آن استفاده کنند. زمانی که وقت بازیافت آن‌ها می‌رسد، امیدواریم بتوانیم با تسهیلات و برنامه‌هایمان همه را تشویق کنیم که دستگاه‌های قدیمی خود را برای بازیافت بدهند. لیزا جکسون – معاون ارشد محیط زیست، سیاست‌ها و برنامه‌های اجتماعی اپل

به گفته اپل، Daisy اکنون می‌تواند در هر ساعت ۲۰۰ آیفون را بازیافت کند و ۱۵ مدل از آن را پشتیبانی می‌کند. Daisy به اپل کمک می‌کند که مواد استفاده شده در آیفون‌های قدیمی را بازیافت کند. با تلاش برای بازیافت، اپل گفته که ۱۰۰ درصد قلع استفاده شده، که یک جز کلیدی در لاجیک برد ۱۱ دستگاه مختلف است، بازیافت می‌شود. همچنین از آلومینیوم بازیافتی در مک بوک ایر جدید و مک مینی استفاده می‌شود.

آزمایشگاه جدید اپل در آستین تگزاس نیز برای ارائه راه حل‌های نوآورانه بازیافت برای آینده فعالیت می‌کند. این آزمایشگاه با همکاری تیم مهندسی اپل و دانشگاه‌ها، راه حل چالش‌های بازیافت را در صنعت امروز ارائه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.