شکایت از اپل در روسیه به خاطر توقف سرویس Apple Pay

سرویس اپل پی به عنوان بخشی از تحریم‌های علیه روسیه، خدمات خود را در این کشور به حالت تعلیق درآورد. اکنون یک شکایت دسته جمعی در روسیه مطرح شده که مصرف کنندگان معتقدند با توقف سرویس اپل پی، آسیب دیده‌اند.

ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه پنج بانک بزرگ روسیه وضع کردند. به عنوان بخشی از این تحریم‌ها، اپل پی، گوگل پی و سایر خدمات کیف پول‌های دیجیتال آمریکایی به حالت تعلیق درآمدند. اپل همچنین فروش خود را در اپل استور آنلاین روسیه متوقف کرد و عرضه محصولاتش را به نمایندگی‌های فروش روسیه قطع نمود.

طبق گزارش منتشر شده، نمایندگان حقوقی شرکت‌های Chernyshov, Lukoyanov و Partners (CLP) علیه اپل پرونده تشکیل داده‌اند. این شکایت ادعا می‌کند که تعطیلی یک جانبه Apple Pay توسط سازنده آیفون غیر قابل توجیه بوده و مصرف کنندگان روسی را تحت تاثیر قرار داده است.

کنستانتین لوکویانوف، وکیل دادگستری روسیه به خبرگزاری روسی TASS گفت که اقدامت اپل باید به عنوان آسیب اخلاقی عمدی به کاربران روسی تلقی شود. این وکیل دادگستری افزود که جبران خسارات وارده به مصرف کنندگان آسیب دیده نیز باید قابل توجه باشد.

در حال حاضر از کاربران اپل پی در روسیه خواسته شده که اگر فکر می‌کنند تحت تاثیر توقف خدمات قرار گرفته‌اند، به این اقدام دسته جمعی ملحق شوند.

اگرچه در شکایت مطرح شده که اپل ارائه Apple Pay را به مشتریان روسی متوقف کرده اما این تصمیم بخشی از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه بانک‌های روسیه است.

از طريق RepublicWorld
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.