توقف سرویس اپل پی در روسیه پس از اعمال تحریم‌ها

با توجه به حمله نظامی روسیه به اوکراین، نهادهای دولتی سراسر دنیا تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه روسیه اعمال کرده‌اند. بخشی از این تحریم‌ها شامل محدودیت تراکنش‌های خارجی با بانک‌های روسیه است. حالا این تحریم‌ها علیه روسیه، کاربران اپل پی، گوگل پی و سایر کیف پول‌‌های دیجیتال مبتنی بر موبایل را تحت تاثیر قرار داده است.

همچنین بخوانید:

این مسئله توسط بانک مرکزی روسیه نیز تایید شده و گوگل پی، اپل پی و سایر کیف پول‌های دیجیتال پرداخت موبایلی در این کشور در دسترس نیستند. در زمان نگارش این مطلب پنج بانک بزرگ روسیه یعنی Otkritie, VTB Group, Sovcombank, Novikombank و Promsvyazbank فعالیت‌های بین المللی خود را به شدت محدود کرده‌اند. با این شرایط مشتریان این بانک‌ها نمی‌توانند از کارت‌های خود در خارج از روسیه استفاده نمایند.

همچنین امکان پرداخت آنلاین برای کمپانی‌های غیر روسیه توسط این کارت‌ها امکان پذیر نیست. اپل پی، گوگل پی و چندین روش پرداخت دیگر که کمپانی غیر آمریکایی دارند نیز از دسترس کاربران روسی خارج شده است. آمریکا، اتحادیه اروپا، ژاپن، استرالیا و بریتانیا همگی محدودیت‌های اقتصادی شدیدی علیه روسیه اعمال کرده‌اند.

در حال حاضر مشخص نیست که اپل پی و گوگل پی چه زمانی مجددا در دسترس کاربران روسی قرار خواهد گرفت.

از طريق بانک مرکزی روسیه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.